Trwa ładowanie...
dv4fsme

12 kroków i ćwiczenia duchowe

książka
dv4fsme
Oceń jako pierwszy:
12 kroków i ćwiczenia duchowe
Tytuł oryginalny

A 12-Step Approach to the Spiritual Exercises of St. Ignatius

Rok wydania
Autorzy
978-83-277-0128-2.jpg
"__wlasne

12 kroków AA i Ćwiczenia Duchowne św. Ignacego Loyoli... czy te dwie praktyki, a zarazem duchowości mają ze sobą coś wspólnego?
Okazuje się, że tak. Zarówno św. Ignacy jak i Bill Wilson - założyciel ruchu AA - znaleźli się na dnie w wieku trzydziestu kilku lat. Poważne problemy doprowadziły ich do radykalnej przemiany życia. Ta przemiana stała się wzorem i inspiracją dla wielu innych, którzy zmagają się ze swoimi słabościami. Jim Harbaugh będąc jezuitą poznał dogłębnie Ćwiczenia Duchowne oraz zajmując się terapią uzależnień wiele lat prowadził zajęcia w grupach Anonimowych Alkoholików. Z obu dróg, a także z Pisma Świętego wydobył to, co najistotniejsze podczas "wychodzenia z nałogu". Z jednej strony proces ten opisuje jako uwalnianie od uzależnień i przywiązań, ale patrząc głębiej dostrzega w nim przyjęcie zbawienia i Królestwa, które głosił Jezus.

Niniejsza książka zawiera 52 rozważania na każdy tydzień roku. Zostały one ułożone zgodnie z dynamiką Ćwiczeń Duchownych oraz wypełnione przykładami programu 12 kroków i praktyki terapeutycznej. Zawierają wciąż aktualną mądrość, która może pomóc każdemu człowiekowi zmagającemu się ze słabościami, bo nie tylko uzależnieni potrzebują pracy nad sobą.

dv4fsme
12 kroków i ćwiczenia duchowe
Numer ISBN

978-83-277-0128-2

Wymiary

135x210

Gatunek

Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

220

Podziel się opinią

1
Share
dv4fsme
dv4fsme
dv4fsme
dv4fsme