Trwa ładowanie...

Nie tylko Hołdys został wyrzucony. Ruszyły zwolnienia grupowe

Zbigniew Hołdys znów "jest do wzięcia", jak zadeklarował na Twitterze. Muzyk rozstał się w "Newsweekiem", ale nie on jedyny. Ringier Axel Springer Polska zwolnił też dziennikarzy z działu kulturalnego. Wszystko w ramach zapowiadanych zwolnień grupowych.

Zbigniew Hołdys pożegnał się z pracą w "Newsweeku". Będą zwolnienia grupoweZbigniew Hołdys pożegnał się z pracą w "Newsweeku". Będą zwolnienia grupoweŹródło: AKPA, Twitter
d2h51no
d2h51no

Ringier Axel Springer Polska od kilku dni zwalnia pracowników. W sumie pracę ma stracić osiem procent dziennikarzy, czyli około 100 osób. Według serwisu Wirtualnemedia.pl grupowe zwolnienia pełną parą rozpoczęły się w poniedziałek 21 listopada. Na pierwszy ogień poszedł Zbigniew Hołdys, który współpracował z pismem przez ponad dekadę. Muzyk poinformował o wszystkim na Twitterze. "Przed chwilą 'Newsweek' podziękował mi za współpracę. Jakby co jestem do wzięcia" - napisał. Nie był jedynym pracownikiem, który tego dnia pożegnał się z pracą.

"Wielka szkoda, każdy nowy numer 'Newsweeka' zaczynałam czytać od felietonu K. Vargi i pana. Tyle lat, przykre i smutne bardzo", "Pana felietony to absolutnie zawsze była dla mnie pozycja numer jeden przy otwarciu nowego 'Newsweeka'. Z niecierpliwością będę śledzić Twittera, wyczekując informacji o tym, gdzie zaczyna pan swój nowy, lepszy rozdział", "To bardzo zła informacja dla czytelników i fatalna decyzja 'Newsweeka'" - komentowali fani Hołdysa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wybory 2020. Hołdys: chciałbym, żeby Polska była normalnym krajem

Z "Newsweeka" zwolniono też Aleksandra Hudzika i Waldemara Kumora. Obaj tworzyli redakcję kultury. "Gdy w marcu 2019 r. zatrudniano mnie w dziale kultury 'Newsweeka', pracowały tam cztery osoby, dziś mnie z niego zwolniono i w dziale kultura zostało zero osób. I takie to były czasy w kulturze" - Hudzik podsumował swoją 3,5-letnią współpracę z magazynem.

Z kolei Kumór od 2017 r. pracował jako szef działu kulturalnego i kierował pismem "Newsweek Historia". Jego odejście nie wpłynie na wydawanie magazynu, podobnie jak na decyzje wydawnicze nie miała wpływu rezygnacja Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego. Tę funkcję przejął Tomasz Sekielski.

d2h51no

- Nie ma decyzji dotyczącej zamknięcia magazynu "Newsweek Historia". Redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek" oraz wszystkich jego wydań tematycznych jest Tomasz Sekielski - przekazała Wirtualnym Mediom Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej RASP.

Zwolnienia dotkną też pracowników grupy Burda Media Polska (zamknięcie dwutygodnika "Party" i miesięcznika "Sielskie życie") i Agora. Powód? Mówi się głównie o cięciach kosztów np. ze względu na wzrost cen papieru.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "The Office", krytykujemy "The Crown", rozgryzamy "The Bear", wspominamy "Barry’ego" i patrzymy przez palce na "Na zachodzie bez zmian". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2h51no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h51no