RSS

Opowieści o cudach Jana Pawła II

17-01-2006 | pap

Logo dostawcy
  A A A
Opowieści o cudach Jana Pawła II
Inne
Za Jego dotknięciem cofały się śmiertelne choroby, Jego modlitwy sprawiały, że chorzy wstawali z łóżek i wyrywali się śmierci, za Jego pośrednictwem Bóg dawał ludziom znaki porządku nadprzyrodzonego. Za kilka dni do księgarń trafi książka o cudach poczynionych przez Jana Pawła II.

Paweł Zuchniewicza w książce pt. Cuda Jana Pawła II spisał nadesłane do niego mailem z Polski i ze świata relacje świadków, którzy doświadczyli cudownej mocy polskiego Papieża.

Znajduje się tu np. historia Wiktorii Szechyńskiej, dziś 23- letniej Polki, która, jak twierdzą jej rodzice, otrzymała za sprawą Jana Pawła II dodatkowych 18 lat życia. Wiktoria urodziła się z guzem na sercu, który bardzo szybko się rozrastał, lekarze nie widzieli szans, aby dziecko przeżyło operację, a bez niej dawali mu najwyżej trzy lata. Gdy dziewczynka miała nieco ponad dwa latka, rodzicom udało się z nią dotrzeć do Rzymu na audiencję u Jana Pawła II.

Tego spotkania Danuta - matka Wiktorii - nie zapomni do końca życia. (...) Papież wziął Wiktorię na ręce i pocałował ją. „Ufaj Bogu” - powiedział. „Będzie tak, jak postanowi Bóg”. Po spotkaniu z Papieżem Wiktoria dostała bardzo wysokiej gorączki. Lekarzom w szpitalu nie udało jej się zbić. Dziecko gasło w oczach. „Ona wkrótce odejdzie” - powiedział lekarz.

Rodzice pogodzili się z przeznaczeniem. Dobrze, że chociaż dostała błogosławieństwo od Ojca Św., myśleli. Jednak minęło kilka dni, a Wiktoria wciąż żyła. I wcale nie czuła się gorzej. Pewnego dnia wstała i poprosiła o jedzenie. Lekarze zbadali ją ponownie. Okazało się, że choroba zniknęła.

Tagi: Paweł

oceń
1
1
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~mimoza [2006-01-19 00:00]

Przeczytałam wszystkie komentarze.Ależ Ci niektórzy internauci są "mondży"!!! Elita, zupełna elita intelektualna kraju.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~'o' [2006-01-19 00:00]

a ja mam dobrze w glowie. jak mozna wypisywac takie bzdury. zyl i umarl. jaki byl juz nie wazne, juz nie zyje. a jesli chcecie rozliczac to przypomnijcie sobie jak on wspieral dzisiejszych bandytow ktorzy zniszczyli kraj. ci ludzie oblowili sie finansowo do niewyobrazalnych kwot a narod zyje w biedzie. ale to wszystko juz nie wazne, jego juz nie ma. zostali szalency ktorzy nie potrafia zyc normalnie tylko szukaja tego czego nie ma.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~"Masta of disasta" [2006-01-19 00:00]

ludzie o czym wy mowicie ? Boga nie ma.... kazdy komu olej z glowy nie wsiakl w mocherowy beret widzi sprzecznosci w katolicyzmie.... piekne narzedzie do wykorzystywania ludzi - zyj wedlug bozych przykazan, po smierci trafisz do nieba i tam ci bedzie fajnie, bo jak nie to trafisz do piekla i tam ci bedzie zle....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ola [2006-01-19 00:00]

Pamiętajciie,że faryzeusze zamykali swe uszy na słowa samego Jezusa,jeśli ktoś nie wierzy w znaki Jakie Bóg daje przez Jana Pawła,to może gdyby zobaczył Chrystusa,byłoby podobnie,tym bardziej,że Syn Boży jest w kazdym z nas,a już tym bardziej Jego moc uosabia się w Jego świętych wysłannikach,do których z pewnością zalicza się Wojtyła.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~nika [2006-01-19 00:00]

uzdrawia Bóg, nie człowiek. tylko Bogu należy się cześć, tylko Stworzycielowi, nie stworzeniu. to Jezus ma być dla nas wzorem świętości, a nie człowiek, który nie ważne jak dobry, jest też i grzeszny. wszystko co w JP2 godne naśladowania, ma swoje źródło w Bogu - nie zapomnijcie o tym!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wp [2006-01-19 00:00]

Nie należę do osób bardzo wierzących, lecz wiem że z wielką przyjemnością przeczytam tę książkę. Jan Paweł II na Ukochany Papież miał wielką moc.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~korekt [2006-01-19 00:00]

Hej wy wszyscy ocudowieni , a gdzie był ten następca św. Piotra jak się wieszał , lub został powieszony prezes banku Ambrosiano ?? Piękne wałki były w tym banku watykańskim .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jef14 [2006-01-19 00:00]

Da wątpiacych ,pooglądajcie troche programów naukowych i jest udowodnione ze jest siła (energia) ktura daje sie specjalistycznym spszetem wykryc (nie zmierzyc bo niewiadomo jak przyzady wyskalowac ) kto inny moze byc jak nie BÓG? choc my go ruznie nazywamy. A co do cudów to niewszystkie pochodza od BOGA pochodzą tesz od "tego drugiego" on tesz musi zachecic ludzi by poszli zaniami i daje im dobra bez wiekszego wysiłu ( tak jak istnieje dzien i noc , plus i minus ) tak wszedzie są przeciwnosci

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kysio07 [2006-01-19 00:00]

Baron! To nie są hasła ,które przesłaniają BOGA to są środki,narzędzia ,przewodnicy dzięki którym łatwiej nam to wszystko ogarnąć i zrozumieć .Dobrze ,że nasza wiara nie opiera się tylko na słowie pisanym.Dzięki takim ludzią wiara jest żywa i cały czas rozbudzana do nowych tchnień i narodzin na nowo,zapomniałeś jak było w kwietniu?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Milimetr [2006-01-19 00:00]

totalne bzdury - specjaliści od marketingu zrobią prezydenta nawet z wiejskiego głupka, więc po co ta cała szopka ze świętością? i tak już go okrzyknęli - teraz nieudolnie starają się udowodnić własne kłamstwa

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kos [2006-01-19 00:00]

co za bzdety - przyszło nam żyć wśród tępych oszołomów.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Lord Vader [2006-01-19 00:00]

Niech moc będzie z Wami

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~małgosia [2006-01-19 00:00]

Czemu wszyscy zapomnieli o JEzusie - Synu Bożym? To On znał najlepiej swego Ojca, bo przeciez przez olbrzymią ilość czasu przebywał z nim w niebie - zdążył Go poznac lepiej niz ktokolwiek inny, to czemu został odsunięty na bok na rzecz człowieka? Jezus przecież przyszedł na Ziemię, żeby dać nam świadectwo o Bogu, to Jego powinniśmy naśladować i poznawać, a bardzo dobrze mozemy go poznać dzięki Biblii. A tu tyle nowych rzeczy, nowych cudów, ze dla Syna Bożego i Biblii, dla Samego Boga nie ma miejsca. Czemu?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~anador [2006-01-19 00:00]

I tak rodzi się nowy bóg ,chyba tylko dla naiwniaków oszukiwanych przez kler. Alle luja,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~iluzjonista [2006-01-19 00:00]

Coperfild umiał te cuda pokazać bo miał talent,a tu jacyś podstawieni ludzie wymyślają teraz niestworzone rzeczy o człowieku którego naprawdę i ja podziwiałem na swój sposób chociaż jestem osobą niewierzącą.Dajcie Mu spokój z tą Boskością bo on i bez tego Był znaczącą osobą tych czasów

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KASIA18 [2006-01-19 00:00]

MINELAM SIE Z PAPIERZEM TRZYKROTNIE. UWAZAM ZE TO MOGL BYC JAKIS ZNAK PO PROSTU BYLI LUDZIE KTORZY POTRZEBOWALI GO BARDZIEJ ODEMNIE.. NADEMNA BOG WYSTARCZAJACO CZUWA.WKURZAJA MNIE TE BEZNADZIEJNE KOMENTARZE.. CHYBA HERETYCY JE PISZA...IDZCICE DO KOSCIOLA...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~x [2006-01-19 00:00]

Do mimozy: mam gdzieś Twój żal. Wisi mi to. Lepiej sama siebie żałuj watykańska kretynko.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KOWAL [2006-01-19 00:00]

NIECH BÓG BĘDZIE Z WAMI

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~RadosnaDJ [2006-01-19 00:00]

Cuda się zdarzają (w Polsce też done) widziałam kilka z nich, ludzie wstawali z wózków, odzyskiwali wzrok... Spotkanie wspónot na Zesłanie Ducha Świętego w Częstochowie. Kto chce wierzyć - niech wierzy, kto nie niech szanuje poglądy innych. Żyjemy w wolnym kraju chcesz nazywać wszystkie dobre rzeczy przypadkiem, proszę bardzo nie bronię nikomu. Ja mówię: Bóg jest dobrem w moim życiu. Brak szacunku dla tak WIELKIEJ OSOBY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II świadczy tylko o brku jakichkolwiek wartości i bezradności ludzi. Przecież nawet ateiści, ludzie różnych wyznań, sławni tego świata chylą czoła przed JEGO autentyczną wiarą, dobrocią, miłością i mądrością... Dziękuję Bogu za dar TEGO WIELKIEGO POLAKA!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~baron [2006-01-19 00:00]

dlaczego ludzie wierza bardziej w papieza niz w Boga?chrzescijanstwo zostalo przesloniete katolickimi haslami

odpowiedz