RSS

Silesius 2017 - nominacje

05-05-2017

Najlepsi polscy poeci


Najlepsi polscy poeci

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety.

Nagroda przyznawana jest corocznie w trzech kategoriach: za całokształt twórczości, książka roku i debiut roku. Do danej edycji Nagrody można zgłaszać pierwsze wydania książek, które ukazały się pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia. Nagrodę stanowią: statuetka SILESIUS i czek na kwotę 20 tys. (za debiut), 50 tys. (za najlepszą książkę) lub 100 tys. zł. (za całokształt). Laureatów poznamy 13 maja na gali wręczenia nagród w Teatrze Muzycznym Capitol. Zarówno z laureatem nagrody za całokształt, jak i nominowanymi w kategoriach Debiut i Książka Roku będzie można spotkać się we Wrocławiu podczas II Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius (11-13 maja).

Laureatem Silesiusa za całokształt pracy twórczej został Andrzej Sosnowski, wybitny poeta i tłumacz, redaktor miesięcznika "Literatura na Świecie". Na kolejnych stronach prezentujemy nominacje w kategoriach debiut i książka roku.

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!