RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Jerzy Dziewulski o polskiej policji

autor: ,

  A A A
Jerzy Dziewulski o polskiej policji
Szokująca opowieść o codzienności polskiej policji.

Jeden z najsłynniejszych gliniarzy po wielu latach w końcu przerywa milczenie! 
Jak naprawdę wygląda praca w polskiej policji?
Spektakularne porwanie samolotu na Tempelhoff. Walka z brutalnymi porywaczami. Pertraktacje z terrorystami. Prostytutki współpracujące z mundurowymi. Ale i rzeczywistość, gdzie absurd goni absurd. A papierkowa robota zdaje się nie mieć końca.
W tej pracy liczy się tylko jedno – sukces, czyli znalezienie sprawcy. Ale jak przekonuje Jerzy Dziewulski – czasami trzeba poruszać się na krawędzi prawa i mieć świadomość, że praca w policji to droga donikąd. 
Nieocenzurowana opowieść, po której już nigdy tak samo nie spojrzysz na policjanta…


Dawno temu zdecydowałem, że ta książka nigdy się nie ukaże. Nie będzie opowieści o milicji, policji, o mnie. Zdanie jednak zmieniłem. Efekt? W rękach trzymacie książkę o najbardziej gównianym zawodzie, który można scharakteryzować jako drogę donikąd. Są bowiem w policji trzy grupy gliniarzy: posłuszni, skuteczni i do wyrzucenia. Przetrwać potrafią jedynie posłuszni. […]
Dlatego zanim podejmiesz decyzję o tym, czy chcesz zostać policjantem, zapamiętaj:  Twoje życie sprowadzi się do zasady „Nie wierz w nic i wystrzegaj się wszystkiego”. Ale czy tak można żyć?
Jerzy Dziewulski

Jerzy Dziewulski – były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, Izraelu i Francji. Twórca Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony „Medalem Za Ofiarność i Odwagę”. Odznaczony również orderem „Krzyż Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski”.


Krzysztof Pyzia – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor bestsellerowego wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą „Z Pokorą przez życie”. Producent porannego programu „Dzień Dobry Bardzo” w Radiu ZET, wieloletni współpracownik tygodnika „Angora”. Gościnnie pojawiał się m.in. na łamach „Playboya” i  „Focusa Historia”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Interesuje się historią i tematyką dot. służb specjalnych i terroryzmu.

ISBN: 978-83-8097-121-9

data wydania: 11-04-2017

wymiary: 145x205 mm

oprawa: Twarda

oceń
ocena: 3
głosów: 8
Podziel się

Opinie

Ocena: +1 [5]
mmartuela [2017-04-13 15:21]

Wypociny copywritera pod bełkot ubeka....gniot o ubekach, w większości zmyślony aby wbrew wszystkiemu robić z ubeków bohaterów...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [4]
~Bob [2017-04-15 20:15]

Były "glina" żeby nie napisać milicjant...? :-D Co on może wiedzieć o Policji jak milicjantem był...

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~markusl [2017-04-15 14:04]

Ciekawe czy wspomnial jak nosil torby z kasa na lotnisku baksikowi i gasiorowskiemu...

odpowiedz

Ocena: -3 [5]
~Cary [2017-04-12 19:34]

To będzie aż do bulu prawdziwy chit.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [7]
~momoń [2017-04-12 19:05]

no ten "comboj" diwalski to zapewne wiarygodny razem z TVN

odpowiedz