RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Jak zostać pisarzem. Pierwszy polski podręcznik dla autorów

autor: Andrzej Zawada

  A A A
Jak zostać pisarzem. Pierwszy polski podręcznik dla autorów

Innowacyjny na polskim gruncie poradnik dla wszystkich adeptów sztuki pisania jest pracą zbiorową, w której specjaliści przedstawiają podstawy wiedzy niezbędnej przy tworzeniu tekstów prozatorskich. W książce mowa jest o strukturze utworu literackiego (fabuła, czas, przestrzeń, techniki narracyjne, postaci, język, dialogi), gatunkach prozatorskich i literacko-publicystycznych oraz o specyfice tekstów reklamowych. Autorzy przedstawiają zagadnienia obecnego rynku wydawniczego i medialnego, pracy z redaktorem, piszą o życiu literackim, a nawet prawie autorskim. Głos otrzymują tu także praktycy: cytowani są współcześni polscy pisarze, którzy opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, o wzniosłej inspiracji i codziennej pracy w warsztacie pisarskim.

Poradnik ten, napisany lekko, chwilami dowcipnie, zarazem bogaty  w wiedzę praktyczną, zachęcający do samokształcenia, a zwłaszcza czytania, został pomyślany jako pierwszy polski podręcznik akademicki dla uczelni kształcących przyszłych ludzi pióra.

ISBN: 978-83-62478-48-4

data wydania: 26-09-2011

wymiary: 150x235 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 304

wydawnictwo: Bukowy Las, Wydawnictwo

gatunek: Poradniki

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Autor

Andrzej Zawada

Andrzej Zawada

Data urodzenia: 01-06-1948

Miejsce urodzenia: Wieluń

Krytyk literacki, tłumacz, eseista, edytor, wykładowca akademicki, redaktor naukowy serii Biblioteka Narodowa. W roku 1971 ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie...

książka jest na 1 półce

wszyscy

Recenzje

Polska książka pisarska - Michał Wróblewski

23-01-2012

Jeśli pisarz przypomina kucharza, to podręczniki dla pisarzy przypominają książki kucharskie. Nie wiem, czy moje porównanie jest trafne i smaczne, ale przystępując do „pierwszego polskiego podręcznika dla autorów”, towarzyszył mi pewien dylemat. Oceniać przydatność proponowanych tam przepisów na literacką sławę, czy może skupić się na walorach estetycznych książki? Zabawiać się przyjemnie, czy pożytecznie?

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!