RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Hiszpański smyczek

The Spanish Bow

autor:

przekład: Andrzej Wajs

  A A A
Hiszpański smyczek Zajrzyj do książki

Ta porównywana z „Cieniem wiatru”, napisana z niezwykłym rozmachem powieść jest poruszającym koncertem na wiolonczelę, w którym splatają się losy człowieka i pogrążonego w chaosie świata.

Pod koniec XIX wieku w miasteczku Campo Seco rodzi się chłopiec. Nikt jeszcze nie przeczuwa, że wkrótce zostanie okrzyknięty królem smyczka i największym wiolonczelistą w historii Hiszpanii. Tymczasem dwór królewski w Madrycie, pełen intryg i zepsucia, chyli się powoli ku upadkowi. Chmury gromadzą się również nad resztą Europy, zwiastując nadejście nowej, okrutnej epoki. Po dojściu do władzy faszystów życie genialnego muzyka staje się nieustającym wyborem pomiędzy osobistym szczęściem a nienawiścią do reżimu. Jego miłość do pięknej żydowskiej skrzypaczki jest zagrożona, podobnie jak stary ład na kontynencie, a ratowanie najbliższych wiąże się ze zhańbieniem własnego nazwiska...

Urzekająca i nieodparcie nastrojowa.

„The New York Times”

ISBN: 978-83-10-12906-2

data wydania: 11-04-2015

wymiary: 150x230 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 608

oceń
ocena: 5
głosów: 1
Podziel się

Inne wydania

Recenzje

Z muzyką w tle… - Anna Makieła

30-03-2011

Kiedy w Campo Seco pod koniec dziewiętnastego wieku przychodzi na świat kaleki chłopiec, nikt nie spodziewa się, jaką osobistością będzie kiedyś i jaką rolę odegra w życiu wielu osób. Po zmarłym ojcu może sobie wybrać pamiątkę i czyni to, wybierając smyczek do wiolonczeli. To właśnie ten wybór, pozornie bez znaczenia, ukształtuje całe dalsze życie Feliu, czyniąc z niego największego wiolonczelistę w historii Hiszpanii. 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~greta [2011-01-17 01:23]

wiele powodów by przecyztać
Piękna książka. Pokazująca jak człowiek może być uwikłany w czasy, w których żyje. Myślę, że można uczyć się of głównego bohatera wspaniałej postawy. Książka mimo tego, że opowiada o ciężkich wyborach i czasach to też zawiera elementy humorystyczne i mnóstwo artyzmu.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~dagmara [2010-10-08 14:53]

Przypuszczam, że bohater wybierze właściwą drogę?! Ale i tak przeczytam tą książkę. Lubię klimat Hiszpanii i jej starych zakamarków, a skoro jeszcze dodatkowo będzie opisany dwór i będzie muzyczna oprawa to już nie może być jak dla mnie lepiej.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ninka [2010-10-16 01:12]

polecam, bo...
To taka książka watra przeczytania z wielu powodów.po pierwsze jej walory artystyczne i literackie są wspaniałe. czujesz wręcz klimat tamtych miasteczek, słyszysz muzykę jaka w nich rozbrzmiewa:) jest pięknie. Po drugie książka ma ważne przesłanie, uczy wartościowych postaw, pokazuje prawdziwe wzorce. Idealna na spędzenie miłego weekendu

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~karina [2010-10-08 22:07]

ech
Właściwa droga to uratowanie bliskich czy uratowanie godności dumy i dobrego nazwiska? Trudne wybory. Trudne czasy. Książka zapowiada się naprawdę dobrze. Biorę się za nią w weekend.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi