RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Ja, diablica

autor:

  A A A
Ja, diablica
Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową książkę.

ISBN: 978-83-7414-824-5

data wydania: 07-10-2010

wymiary: 125x195 mm

oprawa: Miękka ze skrzydełkami

liczba stron: 416

Tagi: Beleth

oceń
ocena: 5
głosów: 8
Podziel się

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk

Katarzyna Berenika Miszczuk

Data urodzenia: 1989

Studentka drugiego roku studiów lekarskich na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Swoją pierwszą powieść zatytułowaną Wilk napisała w wieku 15 lat. Książka ta z pewnością może...

książka jest na 17 półkach

Opinie

Ocena: 0 [0]
~GG ;* [2011-09-18 22:40]

Świetna książka! Jak zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać! Lekka, z humorem i pozbawiona nudy. Polecam! ;*

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
pcheleczka92 [2011-03-09 20:16]

! xD
Niewiele wymagająca, lekka, łatwa i przyjemna a przy tym tak niesamowicie zabawna!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Angelika [2011-03-08 16:56]

Kapitalna!
Bardzo, bardzo polecam tym którzy jej jeszcze nie czytali! Szczerze powiem, że nigdy w życiu nie czytałam lepszej! Doskonale ukazuje nam Piekło i diabły w całkiem innej perspektywie. Dużo humoru no i oczywiście świetni bohaterowie. Gdy tylko na chwilę przysiadłam, siedziałam tak długo aż ją przeczytałam do końca. BARDZO POLECAM!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kati [2010-11-16 14:56]

Suuuuper!!!!
naprawde swietnie i humorystycznie napisana historia o smierci, milosci oraz stosunkach miedzyludzko-zaswiatowych. Naprawde warto przeczytac i czekam na kontynuacje!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Nika [2010-11-12 20:38]

Kapitalna!
Książka jest świetna! Czyta się ją jednym tchem! Kończy się tak, że nie można doczekać się kontynuajcji! Myślę, że książka nie ędzie dla nikogo rozczarowaniem! Polskość w powieści doskonale współgra z fabułą, która jest niebanalna! Pomysł jest kapitalny! Osobiście kupię każdą książkę, na której będzie widniał napis Katarzyna Berenika Miszczuk! Kocham twórczość tej autorki i ją samą! Cenię ja za pomysłowość i styl pisania! Gorąco polecam przeczytanie "Wilk" "Wilczyca" i właśnie "Ja, diablica" KB Miszczuk

odpowiedz