Trwa ładowanie...
d2lj0rb
15-04-2010 00:00

Opowieści Zoharu

książka
Oceń jako pierwszy:
d2lj0rb
Opowieści Zoharu
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Zohar - Księga Blasku - to olbrzymie, liczące parę tysięcy stron główne dzieło Kabały (tradycji silnie inspirującej dzieje duchowe Europy) napisane ok. 1285 roku w Hiszpanii przez Mojżesza z Leonu jako seria ezoterycznych komentarzy do Pięcioksięgu.

Wiele wysiłku włożył autor, aby Zoharowi - dziełu niezwykłemu przez swą objętość, bogactwo wątków i myśli, specyficznie poetycki i mistyczny nastrój, dramatyzm, dziełu w niejednym miejscu noszącemu rysy wielkiej głębi, może nawet genialności - nadać pozory księgi prawowiernej, zgodnej z szacowną żydowską tradycją. Wszystko to nie na wiele się zdało: Księga Blasku przez większość rabinów uznana została za tekst heretycki, nieortodoksyjny. Z tej herezji czerpało wiele ważnych ruchów z chasydami i masonami włącznie.

O Kabale i Zoharze to obszerna analiza tradycji kabalistycznej, jej miejsca w myśli żydowskiej i europejskiej i niezmiernie interesujący esej o pierwotnym języku Ewangelii.

Opowieści Zoharu
Numer ISBN

83-89598-34-5

Wymiary

165x230

Gatunek

Filozofia i etyka,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

268

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lj0rb
d2lj0rb
d2lj0rb
d2lj0rb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj