Trwa ładowanie...
d2f8dxu

Robert Tekieli

Robert Tekieli jest poetą oraz dziennikarzem. Współpracował przy realizacji programów dokumentalnych w TVP, Polsacie czy RTL 7. Jego poglądy dotyczące zagrożeń, z którymi musi się zmierzyć człowiek we współczesnym świecie, są szeroko komentowane. Nawrócony na wiarę katolicką poeta pomaga obecnie osobom opętanym bądź zmanipulowanym.

Robert Tekieli – biografia

Robert Tekieli urodził się w 1961 roku w Wieluniu. Studiował geografię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Robert Tekieli jako współzałożyciel i redaktor czasopisma literacko-kulturalnego "bruLion" (1986) pracował do jego zamknięcia w 1999 roku. W piśmie publikowali swoje utwory m.in. Marcin Świetlicki, Marcin Baran, Marcin Sendecki, Krzysztof Koehler, Cezary Michalski, Jacek Podsiadło, Miłosz Biedrzycki.

Robert Tekieli był zwolennikiem ruchu New Age. Na początku lat 90. poeta nawrócił się na katolicyzm. Uważa, że jest to zasługa jego babci, która po śmierci wstawiła się za wnukiem u Matki Boskiej.

Robert Tekieli jako dziennikarz pełnił stanowisko członka rady programowej TVP (1998-2005). Współpracował z Radiem Józef. Prowadził programy takie jak "2+2", "Pocieszenie i strapienie", "Encyklopedia New Age dla chrześcijan". Robert Tekieli był prezesem spółki Media Dei. Prowadził w TVP Info "Jarmark cudów", a w TVP Warszawa – "Tekieli. Przewodnik po duszy".

Felietony Roberta Tekielego można przeczytać w "Gazecie Polskiej" oraz "Gazecie Polskiej codziennie".

Obecnie Robert Tekieli jest związany z Polskim Radiem 24, gdzie piastuje stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Pomaga również osobom uzależnionym i zmanipulowanym psychicznie.

Robert Tekieli z żoną Olga ma sześcioro dzieci.

Robert Tekieli – wiersze

Robert Tekieli jako poeta wydał jeden zbiór wierszy "Nibyt" (1993). Przesunął w nim granice wersów oraz poszerzył sens, tworząc uniwersum, w którym czytelnik będzie mógł sam zdecydować się na interpretację. Lingwistyczne wiersze Roberta Tekielego stanowią novum w polskiej poezji współczesnej. Niektóre z nich składają się jedynie z kilku liter, tworząc łamigłówkę.

Robert Tekieli – książki

Po nawrócenie Robert Tekieli zaczął pisać książki, w których przedstawia zagrożenia czyhające na człowieka we współczesnym świecie. Do najważniejszych publikacji należą:

  • "Harry Potter, metoda Silvy, Tai Chi. Popularna encyklopedia New Age" (2004) – Tekieli przekonuje w książce, że aktywności, które są związane z medytacją, mogą być szkodliwe dla człowieka;
  • "Techno, aikido, amulety" (2005) – druga publikacja Tekielego, w której autor przedstawia kolejne zagrożenia, które mogą być bezpośrednią przyczyną opętań;
  • "Zmanipuluję cię, kochanie" (2012) – książka Tekielego to zbiór felietonów, w którym autor przedstawia różne techniki manipulacji oraz sposoby obrony przed nią. Świadectwo Tekielego poparte jest licznymi przykładami;
  • "Egzorcyzmy i opętania" (2012) – Tekieli przestrzega w książce przed sektami i okultyzmem;
  • "Łowcy wolności" (2014) – kolejna publikacja, w której Tekieli widzi zagrożenie we współczesnym świecie.
d2f8dxu

Podziel się opinią

3
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj