Trwa ładowanie...
d2f8dxu

Krzysztof Piskorski

Urodzony w 1982 roku pisarz z Wrocławia, który zaczynał karierę jako twórca fantastyki oraz gier fabularnych. Interesuje się historią, nauką popularną i żeglarstwem. Studiował archeologię, a potem informatykę, pracował m.in. jako dziennikarz magazynu komputerowego, copywriter, redaktor w firmie informatycznej oraz tłumacz.

Znany z gatunkowych fuzji oraz kreowania nietypowych światów. Publikował teksty w wielu antologiach oraz czasopismach. Jego debiutem książkowym była opublikowana w 2005 powieść Wygnaniec, pierwszy tom trylogii, w której stworzył post-apokaliptyczny świat fantasy nawiązujący do kultury Półwyspu Arabskiego. W pochodzącym z 2007 roku zbiorze Poczet dziwów miejskich sięgnął z kolei do lokalnego, wrocławskiego kolorytu. Później zderzył historię wojen napoleońskich ze steampunkiem i fantastyką (Zadra, 2009, 2010), jak również polską rewolucję przemysłową z kabałą i podróżami w czasie (Krawędź czasu, 2011).

Dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla. Zdobywca złotego wyróżnienia nagrody im. Żuławskiego, laureat europejskiej ESFS Encouragement Award.

d2f8dxu

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj