Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Zapraszamy na finał V edycji konkursu Najlepszy Młody Mówca

10 tysięcy złotych. Nagrodę tej wysokości zdobędzie zwycięzca konkursu Najlepszy Młody Mówca organizowanego przez Fundację Akademia Retoryki. To zacna wygrana, zważywszy na to, że w konkursie startują uczniowie szkół średnich. Najlepszy Młody Mówca otrzyma też efektowną statuetkę, która ubogaci każdy gabinet, ale i regał w salonie. Pozostali laureaci otrzymają 5 tysięcy złotych (za drugie miejsce) i 3 tysiące (trzecia lokata). Własną nagrodę przyzna też publiczność – 2 tysiące złotych.

Share
 Źródło: materiały partnera
d1bavmg

W eliminacjach konkursu wzięło udział 240 licealistów z całej Polski. Do finału dotarło tylko 10 osób – 5 dziewczyn i 5 chłopaków. A więc to bez wątpienia czołówka mówców swego pokolenia. Będzie ich oceniać jury złożone ze specjalistów od wystąpień publicznych oraz dziennikarzy. Jurorzy zwrócą uwagę na warsztat retoryczny, gestykulację, ale także poprawność językową i treść wystąpienia. Decydującą rozgrywkę poprzedzą warsztaty, które mają przygotować młodych mówców do jak najlepszych występów.

O czym będą mówić finaliści? Temat ich wystąpień jest następujący: "Każde pokolenie uważa, że jest wyjątkowe. Spróbujcie jednak odkryć to w czym jesteście podobni do pokolenia Waszych rodziców". Finaliści będą musieli zmierzyć się nie tylko z tematem, ale i tremą. Konkurs odbędzie się w onieśmielających wnętrzach Centrum Sztuki Współczesnej i będzie realizowany w konwencji talent-show, a to oznacza ostre światło sceniczne i natychmiastową ocenę jury oraz widzów obserwujących transmisję w Internecie. Finał odbędzie się już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia. Można go obejrzeć na żywo, zasiadając na widowni lub śledząc transmisję na profilu facebookowym Akademii Retoryki. Każdy może wziąć też udział w głosowaniu publiczności – wystarczy w niedzielę zerknąć na stronę akademiaretoryki.pl

To już 5 konkurs tego typu skierowany do młodzieży. Jego celem jest popularyzacja retoryki oraz wskazanie, że to umiejętność na wskroś nowoczesna, która przydaje się w każdym rodzaju kariery zawodowej oraz działalności społecznej. A nawet w życiu osobistym, gdy trzeba się zmierzyć z najbliższymi podczas dyskusji w trakcie niedzielnego obiadu. Tradycyjnie Partnerami Głównymi konkursu są PKN Orlen oraz PKO Bank Polski. Patroni medialni to Wirtualna Polska, TVP Kultura oraz Radio 357.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Materiał partnera
d1bavmg
d1bavmg
d1bavmg