Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Harper Collins Polska

WESOŁA MENAŻERIA – Basia i przyjaciele. Marcel

W ramach cyklu przygotowanego specjalnie dla trochę starszych czytelników „Basi”, do księgarń trafiła kolejna część w serii „Basia i przyjaciele. Marcel”. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną. Książki dla fanów, którzy choć nieco już podrośli, wciąż kochają świat ulubionej bohaterki stworzonej przez duet Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, a chętnie poznają bliżej jej przyjaciół i ich codzienne problemy.
Share
Basia i przyjaciele. Marcel
Basia i przyjaciele. MarcelŹródło: Materiały prasowe
dysfja5

Marcel jest kolegą Basi z przedszkola. Przynosi do domu zwierzęta, kocha je i troszczy się o nie. Zaczęło się od papugi. A właściwie papuga Eugeniusza. Marcel znalazł go na trawniku pod blokiem, kiedy jeszcze nie chodził do przedszkola. Z biegiem lat w domu Marcela i jego rodziny zwierząt przybywało, aż zaczęło się robić naprawdę ciasno. Jego dom jest azylem dla wielu zwierzaków, swoje miejsce znalazły między innymi dwa koty – Guzik i Arwena – oraz nie całkiem rasowy jamnik Szczotek. Czy w tej rozbrykanej menażerii znajdzie się jeszcze miejsce dla bezdomnej, zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć „nie”, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!

Basia i przyjaciele. Marcel Materiały prasowe
Basia i przyjaciele. Marcel Źródło: Materiały prasowe

Urocza opowieść z cennymi i ważnymi treściami. Historia o głębokiej empatii, trosce o braci mniejszych i miłości. To również niezwykła lekcja szacunku i wrażliwości. Czytelnicy marzący o swoim zwierzaku bądź tacy, którzy w domu już posiadają wesołą menażerię, z pewnością polubią Marcela i jego rodzinę, a lektura książki wywoła niepohamowaną chęć posiadania futrzastego, pierzastego bądź innego przyjaciela ze świata zwierząt.

Basia i przyjaciele. Marcel Materiały prasowe
Basia i przyjaciele. Marcel Źródło: Materiały prasowe

Zofia Stanecka i Marianna Oklejak podarowały nam kolejną opowieść, która w prosty, wiarygodny sposób pokazuje dziecięce emocje i rodzinne relacje.

dysfja5

Seria „Basia i przyjaciele” jest dla mnie okazją do zagłębienia się w świat emocji. Pokazania, że wszystkie są ważne, i że każdy bohater ma prawo przeżywać też te najtrudniejsze podkreśla autorka Zofia Stanecka.

To książki kierowane do szerszej grupy czytelników, m.in. ze względu na większe zróżnicowanie wiekowe bohaterów. Nowa seria pozwala też spojrzeć na nowo na samą Basię – tym razem nie jak na główną bohaterkę, ale siostrę, kuzynkę, przyjaciółkę lub znajomą z przedszkola.

Basia i przyjaciele. Marcel Materiały prasowe
Basia i przyjaciele. Marcel Źródło: Materiały prasowe

Więcej informacji o książkach z serii Basia na:

dysfja5

https://www.basia.com.pl

https://www.instagram.com/harperkids_polska/

https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids/

http://www.harpercollins.pl/

Książka dostępna w sprzedaży tutaj.

Informacja prasowa: Harper Collins Polska

dysfja5

Podziel się opinią

Share
dysfja5
dysfja5