Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
kraków
Materiały Prasowe
13-09-2022 12:00
Materiał prasowy Kolacja Bałwochwalców

Seria dziwnych zdarzeń w Krakowie. Zwłoki pod rzeźbą, warkocz na ołtarzu

Wczoraj pod jedną z rzeźb na terenie szpitala w Krakowie odkryto zwłoki mężczyzny. W tym samym czasie w katedrze wawelskiej znaleziono obcięty warkocz i zniszczony relikwiarz, z którego skradziono szczątki św. Stanisława.

Share
 Źródło: Pexels
d2s0a8r

Do serii dziwnych zdarzeń doszło w ostatnich dniach w Krakowie. Najpierw na terenie katedry na Wawelu znaleziono warkocz ciemnych włosów, a następnie odkryto, że ze świątyni skradziono relikwie świętego Stanisława – męczennika i patrona Polski.

Jednocześnie w przyszpitalnym parku kliniki w Kobierzynie odkryto ciało pacjenta. Z najnowszych ustaleń wynika, że mężczyzna, który był emerytowanym nauczycielem fizyki, został zamordowany. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ

Kradzieże relikwii w trzech państwach

Nie wiadomo, czy sprawy zabójstwa i zaginięcia relikwii mają ze sobą jakikolwiek związek. Wiadomo natomiast, że to niejedyne kradzieże szczątków w ostatnim czasie. Podobne zdarzenia miały miejsce w katedrze Canterbury i bazylice św. Stefana w Budapeszcie, gdzie skradziono relikwie Tomasza Becketa i króla Stefana.

d2s0a8r

- To nie przypadek – uważa ks. Leon Mrugało, historyk Kościoła, ekspert od kultu świętych. Według niego święci zostali dobrani z premedytacją.

Krakowska kuria nie chce na razie komentować sprawy.

Nie wiadomo również, do kogo należał pozostawiony w katedrze warkocz. Włosy zostały przekazane do badań, które powinny wykazać przybliżony wiek ofiary.

Kolacja bałwochwalców

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Wątek kradzieży trzech relikwii pojawia się w najnowszej powieści kryminalnej "Kolacja bałwochwalców" autorstwa Eweliny Karpińskiej-Morek. Akcja kryminału osadzona jest w Polsce, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Albanii oraz na Węgrzech.

d2s0a8r

Główna bohaterka jest polską dziennikarką, która przypadkiem wchodzi w posiadanie cennych informacji na temat kradzieży stulecia. Jej doradcą i przewodnikiem oddelegowanym przez kurię staje się zafascynowany relikwiami ekspert ks. Leon Mrugało, a także brytyjski detektyw Richard Greenwood. Nieformalne śledztwo zaprowadza redaktor Laurę Farkas na wyspę na Adriatyku. Tam kobieta staje się świadkiem odrażającej gry.

- "Ciekawe to i zaskakujące, a nawet przewrotne: najświętszy sklep mięsny przemielony przez posttotalitarną i totalitarną historię. Trochę jak bardziej wyluzowany Dan Brown, który tym razem jest kobietą, a mieszka w naszej Europie Środkowej i o niej pisze" – Ziemowit Szczerek

Książkę można zamówić TUTAJ.

Spotkanie autorskie poświęcone "Kolacji bałwochwalców" odbędzie się 27 września o godz. 18 w DeRevolutionibus przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Materiał prasowy Kolacja Bałwochwalców
d2s0a8r
d2s0a8r
d2s0a8r