Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: HarperCollins Polska

„Przygody z nauką: Woda, Balon, Cukier” z serii Akademia Mądrego Dziecka

Trzy książki z cyklu Przygody z nauką „Woda”, „Balon” i „Cukier” to zachęta dla dzieci do eksperymentowania i poznawania zasad rządzących światem na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń. Dzieci w starszych grupach przedszkolnych i młodszych klasach szkoły podstawowej chętnie budują, konstruują, eksperymentują – to naturalny przejaw intensywnego rozwoju.

Share
Trzy książki z cyklu Przygody z nauką „Woda”, „Balon” i „Cukier” Trzy książki z cyklu Przygody z nauką „Woda”, „Balon” i „Cukier” Źródło: materiały partnera
dxqhzq8

 Każda książka to 10 prostych doświadczeń, które dzieci mogą przeprowadzić pod opieką dorosłych, wykorzystując doskonale znane sobie rzeczy. Najprostsze składniki jak Cukier, Balon czy Woda stają się inspiracją do zgłębiania tajników nauki, a ciekawie opisane eksperymenty, zabawnie zilustrowane zachęcają dzieciaki, by próbować swych sił wciąż w nowych doświadczeniach.

Źródło: materiały partnera
Trzy książki z cyklu Przygody z nauką „Woda”, „Balon” i „Cukier”

Wielkimi zaletami tych książek są przystępny język i zabawne ilustracje. A co najważniejsze, stworzenie domowego laboratorium nie wymaga nakładów finansowych. Większość potrzebnych rzeczy znajdziemy w domu!

dxqhzq8

Bezpieczne eksperymentowanie pod okiem rodzica to rozwój, ale też skierowanie nieograniczonej dziecięcej energii na zdobywanie wiedzy i ciekawe, twórcze spędzanie czasu – zwłaszcza, gdy dzieci się nudzą.

Seria idealnie wpisuje się w popularny nurt edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka). To uczenie wszystkich tych dziedzin jako całości zwiększa ich atrakcyjność i ułatwia przyswajanie wiedzy.

Książki z serii „Przygody z Nauką. Akademia Mądrego Dziecka” to świetne wprowadzenie do świata nauki. Koniec z nudnymi lekcjami i niezrozumiałymi pojęciami. Nauka przez praktykę i zabawę jest dużo skuteczniejsza. Niezależnie od tego, jak prowadzone są lekcje w szkołach dzieci już wiedzą, że nauka jest pasjonująca.

W cyklu znajdują się również książki: „Jajko”, „Papier”, „Cytryna”.

HarperKids, cena rekomendowana: 22,99 zł

Informacja prasowa: HarperCollins Polska
dxqhzq8
dxqhzq8
dxqhzq8