Trwa ładowanie...

Partia pod przewodnictwem Manueli Gretkowskiej prezentuje swój program

Partia pod przewodnictwem Manueli Gretkowskiej prezentuje swój programŹródło: Inne
d1atfhz
d1atfhz

Uchwalenie ustawy o równych płacach kobiet i mężczyzn, zapewnienie kobietom bezpieczeństwa ekonomicznego i ochrony ich zdrowia oraz restrukturyzacja rynku pracy – to postulaty, które znalazły się w deklaracji programowej Partii Kobiet. Deklarację przedstawiła w poniedziałek w Warszawie szefowa ugrupowania Manuela Gretkowska .

Partia Kobiet została zarejestrowana orzeczeniem Sądu Okręgowego w Warszawie 11. stycznia.
– Partia Kobiet jest partią rozsądku, rozumu i serca. Jest to partia, można powiedzieć, egoistów, bo chcemy pomyśleć o sobie – powiedziała Gretkowska .

d1atfhz

W deklaracji PK znajdują się też m.in. postulaty, aby kobiety, które całe życie zajmują się domem i wychowywaniem dzieci, miały ustawowe prawo do połowy emerytury męża.

– Nie jesteśmy partią populistyczną, nie obiecujemy kobietom, że będą miały w ciągu roku-dwóch urlopy rodzicielskie i wszelkiego rodzaju dodatki – podkreśliła Gretkowska .

Dodała, że wraz ze swoją partią, chce zaproponować możliwość zmian w gospodarce. Gretkowska podkreśliła, że dotychczas budżet i gospodarka planowane był na okres kadencji Sejmu. Tymczasem – zaznaczyła – rodziny decydujące się na potomstwo chcą wiedzieć w jakich warunkach finansowych będą wychowywały swoje dzieci.

– To, co chcemy zaproponować, jest to plan gospodarczy, budżetowy na 7, 14, 21 lat. Rodząc dziecko nie rodzimy go na kadencję, tylko na wiele lat. Celem naszej partii nie jest tylko wejście do Sejmu i zajęcie miejsc, współrządzenie. Naszym celem jest zmiana mentalności w Polsce, żeby godność kobiet mogła być czymś naturalnym - mówiła Gretkowska .

d1atfhz

Jej zdaniem, tego nie da się osiągnąć jedynie poprzez organizacje pozarządowe.
- Żeby dokonać realnych zmian w prawie musimy być w Sejmie. Stąd pomysł na założenie Partii Kobiet - dodała.

Według szefowej PK, jak dotąd powstało około 500 kół partyjnych we wszystkich regionach kraju. Jedno koło to minimum 10 osób. Zapowiedział, że pierwszy rok działalności partia chce poświęcić na budowanie struktur, a potem startować do wyborów samorządowych, do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu polskiego.

Gretkowska pytana z kim jej partia mogłaby współpracować zaznaczyła, że chciałaby, aby mogła ona pomagać wszystkim, we współdziałaniu z lewicą, z prawicą, z każdą partią, która chce coś dobrego dla kobiet.

Działacze ugrupowania podkreślają, że mimo, iż Partia Kobiet wywodzi się bezpośrednio z ruchu Polska jest Kobietą, ma ona inne funkcje i zadania. Celem ruchu jest aktywizacja kobiet w życiu społecznym. Z kolei zadaniem partii, jest zmiana obowiązującego prawa w kwestiach kluczowych dla kobiet.

d1atfhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1atfhz