wp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
grecja
23-04-2010 (13:37)

Odkryto starożytny teatr w Atenach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkryto starożytny teatr w Atenach
(Inne)

Robotnicy budowlani w Atenach natknęli się na liczący 2500 lat amfiteatr, gdzie zdaniem archeologów mogły być w czasach starożytnych wystawiane sztuki teatralne.

Archeolodzy nadzorujący kopanie fundamentów pod budynek w dzielnicy Menidi (znanej w starożytności jako Acharnes) odkryli 13 rzędów siedzeń z wapienia, które prawdopodobnie stanowiły część teatru na świeżym powietrzu.

wp

– Najprawdopodobniej jest to starożytny teatr z 4 w. p.n.e. Jeśli nam się poszczęści, może znajdziemy jakieś przedmioty, które pomogą nam dokładnie określić, co to było – powiedział przedstawiciel greckiego Ministerstwa Kultury Wiwi Wasilopulu, który odwiedził miejsce budowy.

Zdaniem archeologów, teatr może pochodzić z najwspanialszego okresu greckiego teatru starożytnego, gdy przed tysiącami widzów wystawiano sztuki Ajschylosa , Sofoklesa i Eurypidesa .

Starożytni twórcy wspominali o teatrze w Acharnes.

Polub WP Książki
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.