Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Od tego thrillera nie sposób się oderwać! Przeczytaj "Śmierć nie ucieknie" Przemysława Borkowskiego!

Już raz się jej upiekło. Trudno, by wierzyła w to, że i za drugim razem los będzie dla niej łaskawy. Bojąc się oskarżenia o morderstwo, wybrała ucieczkę. Jednak gdy wsiadasz do nieoznakowanej taksówki, nie możesz mieć pewności, kim jest kierowca. O tym jednak Julia niestety nie pomyślała… Przeczytaj "Śmierć nie ucieknie" Przemysława Borkowskiego i dowiedz się, co stało się tamtej nocy w Warszawie.

Share
„Śmierć nie ucieknie” Przemysław Borkowski „Śmierć nie ucieknie” Przemysław Borkowski Źródło: materiały partnera
d41jwtk

Krew na rękach

Znasz ten moment, kiedy budzisz się rano i z trudem orientujesz się w otaczającej cię rzeczywistości? Ze zbyt krótkiego snu wyrywa cię jakiś hałas. Ot, szczekanie psa lub pukanie do drzwi. Albo dzwonek telefonu, co przydarzyło się Julii, bohaterce thrillera "Śmierć nie ucieknie" Przemysława Borkowskiego.

To jest ten moment, w którym pewne rzeczy się nie zgadzają, ale zaspany umysł jeszcze nie wie, co jest nie tak. Julia budzi się obolała, ale nie z bólem takim, jaki towarzyszy ofierze przemocy po spotkaniu ze swym katem. Niestety Julia wie, jaki to ból. Jednak tym razem, stan jej ciała i ubrań nie świadczą o pobiciu. Tylko skąd ta krew na jej rękach?

Oględziny mieszkania przynoszą odpowiedź na to pytanie. W gabinecie, z głową opartą o klawiaturę macbooka, siedział jej agent. Można by pomyśleć w pierwszej chwili, że zasnął w tej niewygodnej pozycji, a czerwona plama wokół jego głowy to tylko wylane wino z przewróconego kieliszka. Julia jednak szybko pozbywa się złudzeń. To nie wino, lecz krew, a agent bez wątpienia jest martwy.

d41jwtk

Julia nie czeka na dalszy rozwój wypadków. Wie, że to ona będzie pierwszą podejrzaną o zamordowanie mężczyzny. Pierwszą i prawdopodobnie ostatnią. Raz już miała dużo szczęścia w podobnej sytuacji. Tym razem wie, że szczęście się do niej nie uśmiechnie. Zamawia taksówkę, wsiada do samochodu czekającego już na nią kierowcy i nieoznakowanym wozem rusza na południe. Do Zakopanego.

Walka na śmierć i życie

Dlaczego Julia wybrała ten właśnie kierunek? Co wydarzyło się tamtej nocy w warszawskim apartamencie? Kim jest mężczyzna, kierowca, który zdaje się wiedzieć podejrzanie dużo na jej temat i, jak się okaże, nie jest tym, za kogo się podaje? Czy kobieta powinna bać się o swoje życie? A może to jej tajemniczy towarzysz wpakował się właśnie w sytuację, która jest dla niego zagrożeniem?

Pytań jest sporo, a będzie ich jeszcze więcej. W thrillerze "Śmierć nie ucieknie" nic nie jest takie, jakim się wydaje. Każdy z bohaterów ma swoje mroczne sekrety, a ucieczka Julii zmieni się w walkę na śmierć i życie.

"Z jednej strony show-biznes, prawnicy i polityka, z drugiej niepowtarzalnie osobisty świat bohaterki, a wszystko w osnowie realiów otaczającej nas współczesności. Wartka i niezwykle wciągająca opowieść, w której prawda okazuje się zupełnie inna, niż sądziliśmy na początku". Tak o najnowszej książce Przemysława Borkowskiego pisze Igor Brejdygant, autor m.in. zekranizowanego thrillera "Szadź".

Przemysław Borkowski Źródło: materiały partnera, fot: MIKOLAJ STARZYNSKI

Poznaj emocjonującą twórczość Przemysława Borkowskiego!

"Śmierć nie ucieknie" to drugie spotkanie z prokurator Gabrielą Seredyńską, którą czytelnicy poznali i polubili dzięki lekturze wydanego w ubiegłym roku "Rytuału łowcy". Obie te historie dostarczają ogromu emocji. Tom pierwszy – za sprawą możliwości zgłębienia umysłu zwykłego mężczyzny, który w wyniku pewnych zdarzeń został seryjnym mordercą. Tom drugi – dzięki dynamicznej podróży przez mroczne sekrety, trzymanym w tajemnicy dramatycznym wątkom z przeszłości oraz rozpalającej wyobraźnię grze między głównymi bohaterami.

Poznaj i ty ambitną oraz nieustępliwą prokurator Gabrielę Seredyńską i daj się porwać emocjonującej twórczości Przemysława Borkowskiego!

Materiał partnera
d41jwtk
d41jwtk
d41jwtk