Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

"Nie pragnij być normalnym, gdy już jesteś kimś lepszym”

Pewnego lata Ware odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę i postanawia bronić jej za wszelką cenę. Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie? I co może w nim zdziałać dwoje „dziwnych” dzieciaków?

Share
"Nie pragnij być normalnym, gdy już jesteś kimś lepszym”
Źródło: materiały partnera
d471xhl

"Realny świat" to nowa ponadczasowa książka Sary Pennypacker, autorki bestsellerowej powieści „PAX”, która podbiła serca dziesiątek tysięcy polskich czytelników.

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę…

Ware nie może się doczekać wakacji: będzie wreszcie mógł do woli bujać w obłokach i rozmyślać o rycerzach. Niestety rodzice znowu zapisują go na znienawidzone półkolonie, gdzie czeka go udręka „wartościowych interakcji” i zajęć dla „normalnych” dzieci.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jednak pierwszego dnia poznaje Jolene, szorstką dziewczynkę, która zawzięcie uprawia ogród na gruzach opuszczonego kościoła. Ware, zamiast chodzić do domu kultury, zaczyna budować na zagraconej działce średniowieczny zamek. Jolene drwi z Ware’a i uważa go za fantastę, który – w odróżnieniu od niej – nie zna realnego świata. Łączy ich jedno: ogrodzony murem skrawek ziemi, ich azyl. Gdy jego istnienie jest zagrożone, Ware – stosując się do kodeksu rycerskiego – ślubuje bohatersko uratować „ich” teren.

d471xhl

Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie? I co może w nim zdziałać dwoje „dziwnych” dzieciaków?

"Realny świat" to wspaniała opowieść o przyjaźni, marzeniach i dążeniu do szczęścia, a także o wyobraźni, która chroni dzieci przed tym, co dla nich jest niezrozumiałe lub trudne w świecie dorosłych.

"Realny świat" to także ponadczasowa historia o problemach dnia codziennego w zderzeniu z marzeniami i o ucieczce do magicznego świata, a także o akceptacji, o tym, jak ważne jest, że każdy z nas jest inny, wartościowy i oryginalny na swój sposób. Powieść Pennypacker to doskonała w formie opowieść o emocjach i wrażliwości dojrzewającej artystycznej duszy. Całości dopełniają wiarygodne i pełnowymiarowe postaci, dobrze skonstruowane dialogi, a ważne tematy nie przeszkadzają autorce ukazać świata z nutą humoru.

d471xhl

Podziel się opinią

Share
d471xhl
d471xhl