wp
pamięć
23-04-2010 (13:26)

Najnowsza książka Jana Pawła II już za tydzień w Polsce!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsza książka Jana Pawła II już za tydzień w Polsce!
(Inne)

Trwają przygotowania do uroczystej premiery polskiej edycji najnowszej książki papieża Pamięć i tożsamość.

14 marca o godzinie 12 rozpocznie się konferencja prasowa, podczas której zostanie zaprezentowana książka. Spotkanie, które odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Episkopatu Polski, zostało pomyślane z myślą o dziennikarzach i zaproszonych gościach. Wśród nich będzie Prymas Polski oraz delegacja z Watykanu. Zjawi się również prof. Krzysztof Michalski, jeden z pomysłodawców książki.

wp

Z uwagi na fakt, że Jan Paweł II jest związany z Krakowem, drugie spotkanie odbędzie się właśnie tam. Tym razem będzie to wydarzenie otwarte dla publiczności. 15 marca o godzinie 17, w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat Pamięci i tożsamości dyskutować będą ks. kardynał Franciszek Macharski, prof. Norman Davis, o. Jacek Zięba, ks. Claudio Rossini oraz Joaquin Navarro-Valls.

Premiera najnowszej książki papieża odbyła się we Włoszech 23 lutego. Od tego dnia znajduje się na pierwszym miejscu list bestsellerów. Wszystko wskazuje na to, że podobna sytuacja zdarzy się w Polsce. Już teraz księgarze i hurtownicy otrzymali zamówienia na rekordową liczbę 300 tys. egzemplarzy! Aby uniknąć sytuacji, w której zabraknie Pamięci i tożsamości w księgarniach, Wydawnictwo Znak podjęło decyzję o zwiększeniu nakładu do 400 tys. egzemplarzy.

Polub WP Książki
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.