długosz
23-04-2010 (13:22)

Nagroda im. Jana Długosza 2003

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagroda im. Jana Długosza 2003
(Inne)
WP

Nagrodę im. Jana Długosza otrzymała podczas pierwszego dnia trwających w Krakowie 7. Targów Książki w Krakowie Teresa Kostkiewiczowa. Nagrodę przyznano autorce za książkę Polski wiek świateł. Obrazy swoistości Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

W laudacji prof. Ryszard Nycz zaznaczył, że są trzy główne powody do chwały Polskiego wieku świateł.

„- Jest to bowiem wybitne dzieło naukowe z zakresu wiedzy o literaturze polskiego oświecenia; ważna koncepcja badawcza dla dziejów polskiej literatury, myśłi i mentalności oraz aktualna propozycja intelektualna dla współczesnej polskiej humanistyki”.

WP

Nagroda im. Jana Długosza przyznawana jest autorowi najlepszej w ostatnim roku książki humanistycznej. Laureat nagrody otrzymuje 40 tys. zł oraz statuetkę wykonaną przez Bronisława Chromego.

Teresa Kostkiewiczowa podczas uroczystości wręczenie nagrody wyznała, że nie jest przyzwyczajona do świateł jupiterów i najlepiej czuje się w zaciszu bibliotek.

„-Dziękuję jednak serdecznie jury, fundatorom, nominowanym i wszystkim, którzy pomagali mi przy pracy, i którym bardzo wiele zawdzięczam” – podsumowała laureatka.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP