Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Może odebrać ci życie, ale bez niego też wkrótce czeka cię śmierć.

Świat stoi u progu zagłady. Ludzie swoimi działaniami doprowadzili to tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać. A najgorsze dopiero ma nadejść... Zawartość procentowa tlenu w powietrzu drastycznie się obniża. Naukowcy znajdują rozwiązanie, kontrowersyjne i ryzykowne, ale dające szansę na przetrwanie. Nie każdy jednak może poddać się innowacyjnej procedurze.

 Źródło: materiały partnera
dxe3hy8
dxe3hy8

Nina samotnie wychowuje synka. Wciąż wspomina zmarłego przed dwoma laty męża. Bartek był członkiem zespołu badawczego, który opracował procedurę będącą ostatnią deską ratunku dla przetrwania ludzkości. Jako wdowa po naukowcu Nina wraz z synem mogą w pierwszej kolejności przystąpić do programu medycznego.

Nina staje przed trudnym wyborem, przystąpienie do programu medycznego wiąże się z dużym ryzykiem, ale bez niego także niedługo czeka ich śmierć. Jest też ktoś, kto za wszelką cenę pragnie nie dopuścić do ich udziału w projekcie. W głowie Niny rodzi się pytanie: a co jeśli to nie złe warunki ani procedura medyczna są dla nich największym niebezpieczeństwem...?

Klaudia Muniak, znana dotychczas czytelnikom głównie z thrillerów medycznych, zaskoczy Was rewelacyjnie skonstruowaną intrygą kryminalną osadzoną w postapokaliptycznej przyszłości. Zgliszcza to przykład świetnie skonstruowanego ecothrillera bazującego na wizji tego, co może spotkać ludzkość wskutek zbytniego i bezrefleksyjnego eksploatowania planety.

dxe3hy8

Fani Klaudii Muniak znajdą jednak w Zgliszczach również to, co tak doceniali w poprzednich jej książkach – stopniowo budowane napięcie oraz towarzyszące bohaterom emocje.

Klaudia Muniak – pochodzi z Dębicy na Podkarpaciu, ukończyła biotechnologię. Mieszka w Londynie, gdzie pracowała jako naukowiec zajmowała się nanotechnologią. W swoich książkach łączy wiedzę medyczną z tym, co w literaturze lubi najbardziej, czyli tajemnicą wywołującą dreszcz. Nakładem Wydawnictwa Kobiecego ukazały się: Psychopata, Nie ufam już nikomu (2020), Klinika i Terapia(2021).

Informacja prasowa
dxe3hy8
dxe3hy8