WP

Moje smaki - książka

0005F297_original_A72F49D08779591D.jpg Inne
Podziel się

Moje smaki to pierwsza książka Michela Morana, kucharza i pasjonata gotowania, który skradł serca telewidzów jako juror polskiej edycji programu MasterChef. Do rąk czytelnika trafia osobisty przewodnik po daniach kuchni europejskiej, w którym autor czerpie z bogactw natury niesionych przez poszczególne pory roku.

WP

W Moich smakach Michel Moran po raz pierwszy zdradza przepisy na swoje najlepsze dania. Przekonuje, że każdy może być artystą we własnej kuchni, a gotowanie nie musi być codziennym, nudnym i nieprzyjemnym obowiązkiem. Udowadnia, że bazując na własnym smaku, guście, sposobie doboru składników oraz kulinarnych wspomnieniach, sami możemy stworzyć wykwintne dania godne najlepszych szefów kuchni.

Książka zawiera ponad 130 różnorodnych przepisów nawiązujących do europejskich korzeni autora oraz bogatego doświadczenia, które zdobył w restauracjach w Paryżu, Szwajcarii, Niemczech, czy Luksemburgu. Znajdziemy tu zarówno podstawowe potrawy, które Michel Moran poznał jako uczeń szkoły gastronomicznej i dania bardziej wykwintne jak bażant w czerwonym winie czy parmentier z ogona wołowego. Wszystkie przepisy napisano tak, by nawet początkujący kucharze mogli przyrządzić proponowane potrawy.

Propozycje Michela Morana współgrają z rytmem natury, co widać w starannie dobranych składnikach nawiązujących do aury panującej za oknem. Sam mówi, że sezonowe produkty inspirują go najbardziej. Podobnie jak każda z pór roku posiada swoje unikalne cechy, tak i jego potrawy zachwycają kolorystyką i różnorodnością produktów. „Moje smaki” to podróż przez smaki Europy, a jednocześnie kulinarna biografia prowadząca po poszczególnych etapach życia autora.

Moje smaki - Szczegóły książki
Numer ISBN

978-83-7758-479-8

Rok wydania

2013

Wymiary

190x245

Gatunek

Książki kucharskie

Oprawa

6

Liczba stron

240

Autorzy
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP