Mniejsza połowa - książka

Mniejsza_polowa.jpg
Podziel się

Niech nie zwiedzie nas kobieco brzmiące imię i nazwisko autora książki Mniejsza połowa.Dominika Stec to tak naprawdę pseudonim Zbigniewa Wojnarowskiego – pisarza, rysownika, autora opowiadań i słuchowisk radiowych. Mniejsza połowa to intrygujący i interesujący kryminał, obsadzony w brudnej i szarej rzeczywistości czasów Polski Ludowej. Książka ta szczególnie powinna przypaść do gustu czytelnikom, poszukującym rodzimych powieści odzianych w tajemniczość i kryminalną zagadkowość.

Miasto wojewódzkie w epoce „schyłkowego Gierka”. Ludzie bawią się przy muzyce zespołu Boney M., wielka płyta kwitnie, a młodzi ludzie szukają koloru.

W drodze z dyskoteki w tajemniczych okolicznościach znika jedna z sióstr Małeckich. Ślady wiodą do psychopaty, o którym w okolicy krążą legendy. Ale prowadzący dochodzenie młody milicjant zdążył już się nauczyć, że w tych czasach na swoje wychodzą tylko ci, którzy się nie wychylają. Tymczasem sprawa odsłania swoje drugie, a może i trzecie dno. Kto wie, czy będzie chciał dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Sekret zniknięcia chce rozwikłać także siostra zaginionej.

Wielka polityka i mała codzienność tak samo szczerzą kły na bohaterów powieści. Czy w złym świecie istnieją dobrzy ludzie? Więc kto jest dobry, kto zły? I co z tego zostanie po latach? Jedynie następna zagadka czy coś jeszcze?

Miłość i tajemnica w realiach PRL-u. Kochankowie, buntownicy, kanalie, pielęgniarki wielbiące Sherlocka Holmesa, szemrane interesy, na które władza przymyka oko, starzy przedwojenni fachowcy i młodzi partyjni karierowicze. Sekrety, które skrywają w sobie wszyscy.

Mniejsza połowa - Szczegóły książki
Numer ISBN

978-83-7961-008-2

Rok wydania

2014

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

408

Autorzy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne