Trwa ładowanie...
d47rmar
d47rmar

Kraj z Księżyca. Podróże do serca Polski

książka
Oceń jako pierwszy:
Kraj z Księżyca. Podróże do serca Polski
Tytuł oryginalny

A Country in the Moon : Travels in Search of the Heart of Poland

Wydawnictwo
d47rmar
kraj-z-ksiezyca1.jpg
"__wlasne

Michael Moran obiecał umierającemu wujowi, pianiście oczarowanemu muzyką Chopina, że pojedzie do Polski i rozsypie jego prochy nad Żelazową Wolą. Przyrzeczenia nie udało się dotrzymać, ale gdy tylko nadarzyła się okazja podjęcia pracy w ojczyźnie polskiego kompozytora, Michael nie wahał się długo.

Tłem jego zmagań z polską rzeczywistością są barwne opowieści z kart naszej historii. Tworzą ją przede wszystkim niezwykłe postaci - Tatarzy i Krzyżacy, oblubienica Napoleona i kochanka Chopina, śmiali piloci spitfire'ów i mechanicy Rolls-Royce'a - ale też piękno zachowanej architektury, miasta utracone i zdobyte, zachwycające krajobrazy.

Zainteresowanie Chopinem przerodziło się u Morana w wielką fasynację, a ponieważ polskie tłumaczenie książki zbiega się z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina, autor postanowił specjalnie na tę okazję rozszerzyć rozdział dotyczący młodości kompozytora oraz współczesnych interpretacji jego muzyki.

Polscy czytelnicy prócz barwnych anegdot, zapomnianych lub całkiem nieznanych historii i faktów, odnajdą w tej książce wiele własnych wspomnień, drobnych irytacji czy zdziwień. W końcu żyliśmy w tym kraju z Księżyca!

Kraj z Księżyca. Podróże do serca Polski
Wymiary

125x205

Oprawa

1

Liczba stron

464

d47rmar

Podziel się opinią

Share
d47rmar
d47rmar
d47rmar
d47rmar