city girl
22-05-2012 (16:03)

Kobieta, która podbiła londyńską giełdę i przebiła "szklany sufit"

Prawdziwa historia zdeterminowanej dziewczyny, która pomimo wszelkich przeciwności losu, humanistycznego wykształcenia i braku wsparcia ze strony kolegów z pracy podbiła londyńską giełdę i została skutecznym traderem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta, która podbiła londyńską giełdę i przebiła "szklany sufit"
("__wlasne)
WP

*Prawdziwa historia zdeterminowanej dziewczyny, która pomimo wszelkich przeciwności losu, humanistycznego wykształcenia i braku wsparcia ze strony kolegów z pracy podbiła londyńską giełdę i została skutecznym traderem. Książka City Girl to zapiski giełdowej graczki, ukrywającej się pod pseudonimem Suzana S., pokazujące prawdziwe oblicze londyńskiego CITY w czasie największego od dziesiątków lat kryzysu gospodarczego. Książka była bestsellerem na Wyspach Brytyjskich. *

Suzana S. (jej prawdziwe nazwisko to Barbara Stcherbatcheff ) stała się słynna w 2008 roku, kiedy zaczęła publikować swoje felietony w The London Paper. Ta atrakcyjna, młoda blondynka opisywała w nich swoją wyboistą drogę do sukcesu i wymarzonej fortuny – historię amerykańskiej dziewczyny z muzycznym wykształceniem pragnącej wejść w męski świat londyńskiej giełdy. Bohaterka City Girl marzy o upojnym i opływającym w dostatki i luksusy życiu tradera w dużym banku.

Trudną i wyczerpującą pracę uważa za swoje przeznaczenie. Wbrew przeciwnościom, powszechnym stereotypom i seksistowskim komentarzom, dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu, udaje się jej dołączyć do finansowej elity Londynu. Pozornie nieprzydatne w branży humanistyczne wykształcenie, a także ultrakobiece podejście do ryzyka, przekuwa w atuty. Myśli i działa nieszablonowo. Z czasem dostrzega jednak, że pieniądze to nie wszystko, w przełomowym dla siebie momencie postanawia zmienić swoje życie… Autorka opisuje fascynującą drogę i przemianę bohaterki, która może stanowić inspirację dla dzisiejszych kobiet.

WP

W przedmowie do polskiego wydania książki Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PGNiG SA, Wiceprezes Pracodawców RP, a także – podobnie jak bohaterka książki – absolwentka Akademii Muzycznej, radzi młodym kobietom jak osiągnąć sukces w polskich realiach biznesu. Wymienia 5 żelaznych zasad, o których przeczytamy także na kartach City Girl, a które mogą być cennym drogowskazem dla kobiet będących na początku swojej biznesowej drogi:

  • Będąc kobietą w biznesie, nie wstydź się tego, że nią jesteś. Niczym nie różnisz się od innych. Dbającemu o swój wygląd mężczyźnie nikt nie robi z tego zarzutu. Bycie profesjonalistką nie oznacza, że masz być niezauważalną szarą myszką.
  • Stare powiedzenie mówi, że nauka to potęgi klucz. Nadal obowiązuje we wszystkich dziedzinach. Trzeba stale poszerzać horyzonty, nawet jeśli się wydaje, że już nie trzeba. Zawsze trzeba.
  • Warto słuchać bardziej doświadczonych i mądrzejszych. To pomaga unikać błędów i wyważania otwartych drzwi. Nie odrzucaj pomocy z definicji - najwyżej możesz z niej nie skorzystać.
  • Rywalizacja jest zdrowa. Do momentu, w którym nie dostaniesz zawału, bo przekroczyłaś granice zdrowego rozsądku.
  • Życie prywatne zapewnia stabilizację i właściwą równowagę. Dzięki temu ma się dystans konieczny do właściwej oceny wielu skomplikowanych sytuacji i problemów. Nie można zapominać, że w sumie życie jest krótkie. Warto o tym pamiętać, gdy człowiek zaczyna wpadać w tzw. spiralę śmierci, czyli gdy chęć zarabiania pieniędzy staje się najważniejsza.

* Barbara Stcherbatcheff ,*31–letnia autorka książki, podobnie jak jej bohaterka, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W City Girl. Kobieta, która podbiła londyńską giełdę opisuje swoją historię. Na Wyspach Brytyjskich książka uznana została za bestseller, damski odpowiednik wydanego wcześniej, popularnego City Boy Geraint Andersona, opowiadającego o brutalnym świecie londyńskich finansistów w czasie recesji, ich braku moralności i zasad etycznych, a także o blaskach i cieniach ich pracy.

City Girl. Kobieta, która podbiła londyńską giełdę to książka z gatunku biznesowej literatury faktu. Od 15 maja br. dostępna jest w salonach Empik jako pozycja specjalna, wyłącznie w działach prasowych. Można kupić ją także w dobrych sklepach księgarskich oraz księgarniach internetowych. Książka jest częścią serii "Biznes Horyzonty" wydawnictwa Kurhaus Publishing.

WP
Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP