wp
potter
23-04-2010 (13:36)

J.K. Rowling coraz bogatsza

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
J.K. Rowling coraz bogatsza
(Inne)

J.K. Rowling jest jedną z najbogatszych kobiet z majątkiem szacowanym na 510 milionów funtów.

Według magazynu “Forbes” pisarka jest jedyną Brytyjką, która znalazła się w pierwszej dwudziestce najbogatszych.

wp

** J.K. ROWLING NA FOTOGRAFIACH**

Pierwsze miejsce przypadło w udziale amerykańskiej gwieździe telewizji Oprah Winfrey (majątek szacowany na 760 milionów funtów). Na trzecim miejscu uplasowała się Martha Stewart (majątek wart 325 milionów funtów).

** ZOBACZ GALERIĘ OKŁADEK POWIEŚCI O HARRYM**

J.K. Rowling urodziła się w 1965 roku, w Chipping Sodbury. Studiowała filologię klasyczną i romanistykę. Po ukończeniu uniwersytetu w Exeter próbowała pracować jako sekretarka, ale – jak przyznała – w uprawianiu tego zawodu przeszkodziło jej wrodzone bałaganiarstwo.

wp

W wieku 26 lat wyjechała do Portugalii, gdzie uczyła angielskiego. Tam też poznała pierwszego męża, portugalskiego dziennikarza Jorge Arantesa.

Pierwszy odcinek serii zatytułowany Harry Potter i Kamień Filozoficzny Rowling napisała tuż po rozwodzie i urodzeniu córeczki. Pomysł na książkę narodził się w 1990 roku podczas podróży pociągiem. Książka powstawała potem przy stoliku w kawiarni, kiedy dziecko zasypiało. W grudniu 2001 roku Rowling powtórnie wyszła za mąż, za lekarza Neila Murraya. W marcu 2003 roku urodziła syna.

Polub WP Książki
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.