Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak pakować książki w opakowania ozdobne? Krótki poradnik

Książki często kupuje się na prezent, dlatego że jest to dość uniwersalny podarunek, źródło rozrywki i doznań intelektualnych. Są łatwe do zapakowania i choć zazwyczaj owija się je w papier ozdobny lub taką torebkę, istnieją też inne sposoby na ich estetyczne pakowanie

Share
 Źródło: materiały partnera
d2c0alx

Jeśli nie wiesz, co kupić komuś na prezent, postaw na książkę. To wartościowy prezent, który świadczy dobrze zarówno o obdarowanym, jak i obdarowującym. Wybierając książkę dla bliskiej ci osoby możesz opatrzyć pierwszą stronę dedykacją od serca. Żeby zaś prezent wyglądał oryginalnie i wyróżniał się spośród innych potrzebne jest jeszcze piękne opakowanie. Jak pakować książki na prezent? Jakich opakowań ozdobnych używać?

Opakowania ozdobne na książki dostępne w sprzedaży

W sprzedaży dostępne są następujące opakowania ozdobne, które idealnie nadają się do pakowania książek:

  • papier ozdobny
  • folia celofanowa
  • torebki papierowe prezentowe
  • pudełka ozdobne
  • owijki na książki (używa się ich do wysyłki książek, ale można je wykorzystać także do pakowania, a następnie owinąć papierem ozdobnym)bibuła ozdobna.

Do ozdobnego pakowania książek przydadzą się także akcesoria do pakowania prezentów, takie jak: ozdobne wypełniacze do prezentów, wstążki, taśmy, rafie, sznurki itp.

Szeroki wybór opakowań ozdobnych, w tym kartonów ozdobnych na książki można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne_C23.html.

d2c0alx

Jak pakować książki na prezent – poradnik

Najprościej i najszybciej pakuje się książkę w ozdobną torebkę papierową. W tym wypadu należy jednak pamiętać, by torebka była dopasowana rozmiarem do konkretnej książki (nie za duża i nie za mała – w za dużej książka przesuwać się w niekontrolowany sposób, zaś w zbyt małej zrobi dziury ostrymi rogami).

Kolejna metoda to zapakowanie książki w papier ozdobny. To łatwy proces, gdyż książki mają regularny kształt. Ważna wskazówka dla pakujących! Kupując papier, trzeba zwrócić uwagę na jego gramaturę – im grubszy, tym lepszy efekt końcowy, ponieważ książki mają ostre rogi, które mogą przeciąć zbyt cienki papier. Aby tego uniknąć, można tuż przed obłożeniem książki w papier owinąć ją folią bąbelkową.

Alternatywą jest użycie kartonu ozdobnego, do którego warto dołożyć dekoracyjny wypełniacz do prezentów. Leżąca na nim książka będzie prezentować się bardzo elegancko.

Są też inne, alternatywne metody pakowania książek, na przykład utrzymane w duchu eko i zero waste. Książkę można zapakować w zwykły papier pakowy lub starą gazetę, a do ozdoby użyć sznurka pakowego, rafii czy roślin (suszonych kwiatów, gałązek, szyszek itp.). Można także wybrać japońską metodę furoshiki, polegającą na pakowaniu prezentów w tkaniny. Do pakowania używa się wielorazowego materiału, który można ponownie wykorzystać lub który może stanowić część prezentu, jeśli jest np. apaszką czy szalikiem. Ten sposób na pakowanie prezentów przypadnie do gustu osobom dbającym o środowisko.

Do pakowania książek można wykorzystać także folię celofanową przezroczystą lub kolorową. A ponieważ przez celofan widać zawartość prezentu, można ją uatrakcyjnić dorzucając do środka jakieś miłe dla oka dodatki, suszone kwiaty, kandyzowane owoce czy słodycze.

Artykuł sponsorowany
d2c0alx
d2c0alx
d2c0alx