Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: HarperCollins Polska

Jak krętą drogę musi przejść młody człowiek, gdy jego ciało i tożsamość mają inną płeć?

"Act Cool" – wzruszająca, mądra i uczciwa opowieść o podążaniu za swoimi marzeniami i pozostaniu wiernym sobie – już w Polsce!

 Źródło: materiały partnera
d3jjdm5

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść dla młodzieży zatytułowana "Act Cool". Jest to druga książka Tobly’ego McSmitha, młodego amerykańskiego pisarza, który – sam będąc transpłciowym mężczyzną, urodzonym w konserwatywnej rodzinie, korzysta ze swego doświadczenia, by przybliżyć czytelnikom problemy, emocje i pragnienia, które towarzyszyły mu podczas jego tranzytywnej drogi.

O KSIĄŻCE:

August Greene przeszedł pomyślnie przesłuchanie kwalifikacyjne i został przyjęty do przedostatniej klasy w upragnionej renomowanej nowojorskiej Szkole Sztuk Performatywnych, kształcącej wybitnych aktorów. Jest tylko jeden problem – musiał uciec ze swojego małego miasteczka, od konserwatywnych rodziców, którzy nie akceptują tego, że jest osobą transpłciową.

d3jjdm5

Aby móc pozostać u ciotki w Nowym Jorku, musiał przyrzec rodzicom, że nie dokona przejścia i będzie nadal udawał ich córkę. Ponieważ August jest urodzonym aktorem, wierzy, że zdoła grać rolę, jakiej rodzice od niego oczekują, a jednocześnie odgrywać wyluzowanego i pewnego siebie w towarzystwie swoich utalentowanych nowych kolegów.

Ale kim naprawdę pragnie być August, kiedy gasną światła rampy i kończy się gra? I co zrobi, gdy odgrywane przez niego role zaczną kłopotliwie splatać się z rzeczywistością?

"Niektóre marzenia są tak wielkie, ważne i onieśmielające, że nie można wypowiadać ich na głos. To jak z życzeniem urodzinowym, które, jeśli zostanie wypowiedziane, nigdy się nie spełni. Moim marzeniem jest żyć jako chłopiec, wyrosnąć na mężczyznę i grać w teatrach przed wielką widownią. I uczynię wszystko, aby zrealizować to marzenie."

Książce patronują: lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska, queer.pl, stylowi.pl

O KSIĄŻCE NA ŚWIECIE:

"Jeden z najmocniejszych tytułów powieści dla młodzieży w tym roku" - Popsugar

d3jjdm5

"Ta opowieść pomoże czytelnikom zrozumieć, jak wieloaspektowe i skomplikowane może być doświadczenie transpłciowości. Dobrze wyważona, wyjątkowa historia." - School Library Journal

"Podejście McSmitha do tożsamości płciowej i dysforii jest pełne współczucia, a dynamika obsady musicalu dobrze nakreślona. Fani teatru zapewne będą wyjątkowo zafascynowani problematyką gry na scenie." - Publishers Weekly

"McSmith pisze z pozycji autorytetu, z osobistym wglądem na problem i empatią. To potrzebna książka." - Booklist

O AUTORZE

TOBLY McSMITH jest autorem librett i współtwórcą ośmiu parodystycznych musicali, między innymi "Friends! The Musical Parody", który został wystawiony w Nowym Jorku i Las Vegas, a także zaprezentowany podczas tournée po Ameryce Północnej. Ma za sobą również debiut powieściowy "Stay Gold".

d3jjdm5

Tobly urodził się w Teksasie, a obecnie mieszka w Nowym Jorku ze swoimi dwoma kotami o imionach Bam-Bam i Bananas McSmith. Jest dumną osobą transpłciową.

"Act Cool" to jego druga powieść.

  • Premiera: 16 lutego 2022 (tylko w Empiku od 9 lutego)
  • Tytuł: Act Cool
  • Autor: Tobly McSmith
  • Przekład: Janusz Maćczak
  • Gatunek: lit. młodzieżowa, LGBT
  • ISBN: 978-83-276-7661-0
  • Format: 145x215
  • Oprawa: miękka
  • L. stron: 416
  • Cena: 38,99 zł
Informacja prasowa: HarperCollins Polska
d3jjdm5
d3jjdm5