wp

Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno - książka

978-83-7758-270-1.jpg "__wlasne
Podziel się

Zanim stała się słynną marką kosmetyczną, Helena Rubinstein wiodła inne życie. I to jakie, co za nieprawdopodobna przygoda!

wp

Znaliśmy miliarderkę obwieszoną klejnotami, z portretów Dali’ego czy Picassa. Ta „cesarzowa piękna” zmieniła wizerunek kobiety podając jej lustro wiecznej młodości; była niesłychanie pracowita, z ogromną szybkością przemierzała naszą planetę, zatrzymując się zaledwie na chwilę w którymś ze swych wspaniałych domów – ale czy wiadomo, że ta „Hearst w spódnicy” była kiedyś skromną Polką?

Przyszła na świat w roku 1872 w żydowskiej dzielnicy Krakowa, była najstarszą z siedmiu sióstr, na tyle silną, że umiała przeciwstawić się konwenansom. Zawsze była wolna, potrafiła też narzucać swoją wizję. Od Australii, do której wyemigrowała w wieku 24 lat i w której była pionierką w dziedzinie pielęgnacji kosmetycznej, po Nowy Jork gdzie zmarła jako kosmopolityczna księżna w wieku 93 lat, życie Heleny Rubinstein toczyło się jak powieść-rzeka.

Powieść, w której pojawiają się wszystkie talenty tamtych czasów, od Poireta do Chanel, poprzez Louise de Vilmorin; to wspaniała saga, pełna giełdowych krachów, miłosnych tragedii, dramatów małżeńskich i utraconych klejnotów.

Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno - Szczegóły książki
Tytuł oryginalny

Helena Rubinstein: la femme qui inventa la beauté

Numer ISBN

978-83-7758-270-1

Rok wydania

2010

Wymiary

155x235

Gatunek

Powieści i opowiadania,Biografie i autobiografie,Historia powszechna,Powieści i opowiadania,Biografie i autobiografie,Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

352

Inne wydania

Warszawa - 2013-06-22

Autorzy
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
wp
wp