Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Dobre książki psychologiczne – TOP 10 polecanych pozycji

Dobre książki psychologiczne pozwalają nam zrozumieć, dlaczego reagujemy w taki, a nie inny sposób na zdarzenia i sytuacje, które spotykają nas każdego dnia. Gdy dowiemy się więcej na ten temat, łatwiej będzie nam zmienić swoje zachowanie. Jakie książki psychologiczne są naprawdę dobre i warte przeczytania? Polecamy 10 książek psychologicznych docenianych przez czytelników.

Share
 Źródło: materiały partnera
dtkdvam

Książka psychologiczna, dzięki której lepiej zrozumiesz siebie

Po książki psychologiczne często sięgamy po to, żeby zrozumieć siebie oraz innych, pracować nad samorozwojem a czasem zmienić swoje działanie. Jakie tytuły będą w tym pomocne?

1. "Siedem praktyk szczęścia" Rich Hanson

Autor tej książki poprowadzi cię przez siedem technik, dzięki którym osiągniesz trwałe poczucie szczęścia. Hanson opiera się przy tym na badaniach z zakresu neuronauki oraz posiłkuje się ideami starożytnej mądrości Wschodu. Dowiesz się więc sporo na temat działania ludzkiego mózgu oraz jego plastyczności, poznasz też odpowiednie ćwiczenia oraz techniki medytacyjne, które pozwolą ci osiągnąć harmonię i szczęście w życiu.

2. "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" Daniel Kahneman

Dzięki tej książce dowiesz się, jakie mechanizmy wpływają na ludzkie rozumowanie, wydawanie osądów i podejmowanie decyzji. Gdy je już poznasz, być może twoje postrzeganie rzeczywistości zmieni się na lepsze.

dtkdvam

Najlepsze książki psychologiczne, które uczą, jak zdobyć przychylność innych

Zdobycie przychylności innych osób przydaje się nie tylko w otoczeniu nowych znajomych. W niektórych zawodach jest to kluczowa umiejętność, która bezpośrednio wpływa na przebieg kariery i powodzenie w biznesie.

3. "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" Robert B. Cialdini

Autor jest uznanym specjalistą w zakresie psychologii społecznej, a w szczególności gałęzi jaką jest sztuka wywierania wpływu. W światowym bestsellerze prezentuje cenne informacje i wiele sprawdzonych technik, dzięki którym będziesz w stanie posiąść umiejętność skutecznego wywierania wpływu na inne osoby, która przyda ci się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Książka skierowana jest również dla tych, którzy chcą się obronić przed manipulacją. Polecana jest szczególnie psychologom, negocjatorom, specjalistom od reklamy i marketingu, a także nauczycielom.

4. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie

Carnegie prostym językiem pokazuje, jak odnaleźć się w relacjach towarzyskich i zyskać akceptację ludzi. Omawia kwestie takie jak nawiązywanie znajomości, wzbudzanie zaufania oraz wpływanie na zachowanie innych ludzi.

5. "Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji" Andrzej Batko

Ten bestseller pokaże ci, jak szybko opanować techniki perswazji i stosować je z powodzeniem w praktyce. Dowiesz się również, w jakich przypadkach manipulacja staje się nieetyczna.

dtkdvam

Ciekawe książki psychologiczne, które pomogą ci w lepiej zrozumieć uczucie miłości

Również i w tej dziedzinie życia z pomocą przyjdą ci odpowiednie książki.

6. "To na siebie od zawsze czekasz. Magiczna kuchnia relacji i miłości pełnej odwagi" Richard Schwartz

Dzięki tej książce poznasz mechanizmy, które rządzą toksycznymi związkami. Dowiesz się również, jak uwolnić się z takich relacji i odciąć od osób, które negatywnie wpływają na twoje samopoczucie. Autor pokazuje, jak ważna w życiu jest miłość do samego siebie. Podpowiada też, w jaki sposób można pokochać siebie.

7. "Psychologia miłości" Bogdan Wojciszke

Dowiedz się, bez jakich elementów nie uda się zbudować udanego związku. To ciekawe spojrzenie na relacje romantyczne z perspektywy psychologii.

Pozostałe książki psychologiczne, po które warto sięgnąć

dtkdvam

Psychologia porusza wiele dziedzin życia codziennego. Jakie jeszcze tytuły z literatury psychologicznej są godne przeczytania?

8. "Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" Bessel Van Der Kolk

Autor zachęca nas tutaj do zrozumienia traumy. Książka ta stanowi kompendium wiedzy na jej temat i jest polecana zarówno profesjonalistom, którzy pracują z traumą, jak i ludziom, którzy jej doświadczyli.

9. "W co grają ludzie" Eric Berne

Ta książka nauczy cię poprawy kontaktów międzyludzkich. Dzięki niej lepiej zrozumiesz zarówno siebie i swoje zachowania, jak i osoby w twoim otoczeniu.

10. "Rozbroić narcyza. Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie" Wendy Behary

Osoby narcystyczne możemy spotkać wszędzie. Autorka uczy nas, w jaki sposób radzić sobie z nimi. Wyjaśnia również, gdzie leżą źródła narcyzmu i jak zadbać o siebie, jeśli narcyzem jest bliska nam osoba.

Dobre książki psychologiczne pomogą ci zmienić życie na lepsze. Wymienione wyżej tytuły, a także wiele innych, znajdziesz w jednej z największych księgarni w kraju: https://www.empik.com/ksiazki/nauki-spoleczne-i-humanistyczne/psychologia,316506,s .

Artykuł sponsorowany
dtkdvam
dtkdvam
dtkdvam