wp

Call-girl - książka

83-89632-11-X_77763_F.jpg Inne
Podziel się

Jeannette Angell - autorka autobiografii Call-girl wychowywała się we Francji, w rodzinie francusko-amerykańskiej. W wieku 21 lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie skończyła m. in. teologię w Yale i studia doktoranckie z antropologii społecznej na Uniwersytecie w Bostonie.

wp

Prowadziła wykłady z socjologii, historii religii i antropologii na kilku uczelniach bostońskich, włączając w to Harvard, sławną MIT (Massachusets Institute of Technology) i londyńską Szkołę Ekonomiczną. Kiedy miała 34 lata, jej partner Peter odszedł od niej "wyczyściwszy" ich konto bankowe.

Została niemal bez środków do życia. Nie miała stałego etatu na uczelni, dochody z prowadzenia wykładów nie wystarczały na opłacenie mieszkania i bieżących rachunków. Szukając rozpaczliwie sposobu wyjścia z kryzysu sięgnęła po bostońską gazetę, w której ogłaszają się agencje towarzyskie.

Tak rozpoczęły się trzy lata jej podwójnego życia: w dzień prowadziła wykłady dla studentów (zarabiając mniej niż 2 tys. dolarów za cały semestr), a wieczorami pracowała jako call-girl (otrzymując 200 dolarów za godzinę).

W swojej autobiografii Jeannette opisuje spotkania z klientami agencji, dowcipnie kreśli portrety psychologiczne poznanych mężczyzn, przełamuje tabu w sposobie pokazywania zjawiska prostytucji.

wp
Call-girl - Szczegóły książki
Tytuł oryginalny

Callgirl

Numer ISBN

83-89632-11-X

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie

Oprawa

1

Liczba stron

296

Autorzy
Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
wp
wp