Blizna - książka

83-89779-18-8_11701_F.jpg Inne
Podziel się

Anthony Kiedis, charyzmatyczny i wysoce elokwentny lider Red Hot Chili Peppers opowiada zdumiewającą biografię swojego życia oraz historię zespołu. Wychowywany na Środkowym Zachodzie USA, przeniósł się do Los Angeles w wieku jedenastu lat, do swojego ojca, dostawcy narkotyków dla hollywoodzkich elit.

Po krótkiej karierze dziecięcego aktora Kiedis został wydalony z college’u pogrążając się w półświatku podziemia muzycznego Los Angeles. Wraz z trzema przyjaciółmi ze szkoły utworzył zespół i znalazł wreszcie cel w życiu. Przemierzając kraj Chili Peppers byli muzycznymi innowatorami, mając duży wpływ na całą generację muzyków. Niestety, ceną za sukces była śmierć przyjaciela i członka zespołu, który zmarł na skutek przedawkowania. Kiedis również musiał stoczyć ciężki bój z uzależnieniem od narkotyków.

Blizna wykracza daleko poza typową biografię rockmana, ponieważ sam Anthony Kiedis nie jest typową gwiazdą rocka. Jest to natomiast poruszająca opowieść o poświęceniu i rozpuście, przestępstwach i prawości, lekkomyślności i odpowiedzialności. Całość ubarwiają liczne gwiazdy Hollywood przewijające się przez jego życie od wczesnego dzieciństwa, a wśród nich: Sonny i Cher, Led Zeppelin, Deep Purple, Sylvester Stallone, Madonna, Kurt i Courtney.

Blizna - Szczegóły książki
Tytuł oryginalny

Scar Tissue

Numer ISBN

83-89779-18-8

Rok wydania

2004

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie,Muzyka,Biografie i autobiografie,Muzyka,Biografie i autobiografie,Muzyka,Biografie i autobiografie,Muzyka

Oprawa

1

Liczba stron

466

Inne wydania

Katowice - 2015-11-18, Katowice - 2008-10-06, Katowice - 2011-10-04

Autorzy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne