Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Harper Collins Polska

BASIA Wielka księga o uczuciach

Na półkach księgarskich zagościła nowa książka ze zbiorem opowieści ze świata Basi, znanej wszystkim przedszkolakom, rezolutnej pięciolatki. Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła pozycja „Basia. Wielka księga o uczuciach”. Tym razem na małych czytelników czekają mądre i wrażliwe opowieści z Basią w roli głównej, wspierające bliskość w rodzinie. Nie zabraknie oczywiście dobrze znanego humoru. Historie spisane przez Zofię Stanecką, a zilustrowane przez Mariannę Oklejak.

Share
BASIA Wielka księga o uczuciach
BASIA Wielka księga o uczuciachŹródło: Materiały prasowe
d4abih7

„Basia. Wielka księga o uczuciach” to kolejny tytuł w serii – o tym, co dla każdego przedszkolaka najważniejsze! Radość, szczęście, zaciekawienie, ale także złość, strach czy tęsknota – te i inne emocje towarzyszą dzieciom każdego dnia. Zofia Stanecka ustami Basi i jej rodziny opowiada o pięknym i bogatym świecie uczuć, a także oswaja trudne emocje.

Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Jak sama mówi: Czasem czucia jest tak dużo, ze wylewa się na zewnątrz, krzyczy, śmieje się, tupie albo płacze. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. Babcia Krystyna martwi się o Dziadka Henryka. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem i według niego: Wszystkie uczucia są ważne. Te bulgoczące jak zupa, te skaczące jak kangur i te płaskie jak naleśnik. Uczucia się ma. One po prostu są. Czasem trudno nazwać to, co cię czuje. Można wtedy spróbować to narysować.

d4abih7

Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć – i takich, które wprawiają nas w dobry nastrój, i takich, które powodują, że aż gotujemy się od środka. Dowiedzcie się, co i o czym mówią nam uczucia, skorzystajcie też ze wskazówek Miśka Zdziśka, dzięki którym poradzicie sobie w każdej sytuacji.

„Wielka księga uczuć” to nie tylko wspaniała czytelnicza przygoda z ulubioną bohaterką, lecz także drogowskaz dla dzieci, które bywają zagubione w swoich emocjach, oraz doskonały pomocnik dla każdego świadomego rodzica.

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Ma pięć lat i zwyczajne życie. Mieszka z rodzicami oraz rodzeństwem. W codziennych perypetiach towarzyszy jej pluszowy Misiek Zdzisiek. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Nie sposób się z nią nudzić. Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

Materiały prasowe
BASIA Wielka księga o uczuciachŹródło: Materiały prasowe

Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Rodzice mają swoje słabości i czasem zachowują się tak, jak nie powinni. Jednak ciepłe relacje pomiędzy wszystkimi członkami rodziny sprawiają, że codzienne trudności pokonują ze spokojem, a rozmowa to często klucz, który niejednokrotnie otwiera wszystkie drzwi. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

Więcej informacji o książkach z serii Basia na:

Książka dostępna w sprzedaży tutaj.

Informacja prasowa: Harper Collins Polska
d4abih7

Podziel się opinią

Share
d4abih7
d4abih7