Trwa ładowanie...
d30bz99
Informacja prasowa

BASIA I WSZĘDOBYLSKIE WIRUSY

Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła właśnie nowa książka w serii Basia: „Basia i chorowanie”. Jedna z najbardziej znanych książkowych pięciolatek powraca i znowu ma wiele pytań, na które niełatwo będzie znaleźć odpowiedzi. Tym razem perypetie rezolutnej dziewczynki i jej rodziny dotyczą wirusa, który zawładnął życiem całej rodziny. Od lat przygody uroczej Basi śledzą kolejne roczniki przedszkolaków. Nic dziwnego – wymyślona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak bohaterka cieszy się niesłabnącym powodzeniem, bo przeżywa rozterki bliskie wszystkim jej rówieśnikom.
Podziel się
BASIA I WSZĘDOBYLSKIE WIRUSY
BASIA I WSZĘDOBYLSKIE WIRUSY (Materiały prasowe)
d30bz99

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Obecne warunki związane z pandemią, z jakimi przyszło mierzyć się wielu dzieciom i ich rodzicom, nie nastrajają pozytywnie. Dotyka nas niepokój i często strach. Najmłodsi, zresztą jak każdy dorosły, nie lubią i boją się tego, z czym nie mieli wcześniej do czynienia. „Basia i chorowanie” to wdzięczna opowieść, która pozwala oswoić groźnie brzmiącego wirusa, który sieje grozę w domu Basi, gdy wszyscy członkowie rodziny nagle chorują. Historia przybliża okoliczności z jakimi musi się zmierzyć bohaterka, pokazując tym samym, że nawet konieczność niespodziewanej wizyty w szpitalu staje się przykładem, na który można się przygotować.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Każda książka z serii o Basi porusza inny, ważny temat, edukuje, podsuwa rozwiązania. Wszystkie łączą natomiast te rzeczy, za które pokochali je mali czytelnicy i ich rodzice. Pokazują prawdziwe emocje małych ludzi. Opowiadają o życiu całej rodziny, wiarygodnie opisując, między innymi, skomplikowane relacje między rodzeństwem – Basia ma starszego i młodszego brata. „Basiowy” świat nie jest światem lukrowanym. Dzieci miewają swoje konflikty. Rodzice czasem nie mają czasu, są zmęczeni, zdarza się też, że tracą cierpliwość. Ale na stronach książek autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak jest, przede wszystkim, mnóstwo miłości.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Więcej informacji o książkach z serii Basia na:

https://www.basia.com.pl
https://www.instagram.com/harperkids_polska/
http://www.harpercollins.pl/

Książka dostępna w sprzedaży tutaj.

d30bz99

Podziel się opinią

Share
d30bz99
d30bz99