wp

Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych - książka

978-83-01-15082-2_97565_F.jpg Inne
Podziel się

Jak wykrywać oszustwa księgowe?

wp

Nie bądź pracownikiem etatowym lekceważącym znaki ostrzegawcze i tracącym swoją posadę, gdy kolejny Enron runie w przepaść.

Nie bądź inwestorem, który kupuje akcje wspaniale prosperującej firmy tuż przed spektakularną katastrofą. Nie rezygnuj z dotychczasowej, spokojnej pracy, aby przyłączyć się do najnowszej, cudownie rokującej spółki - tylko po to, aby po paru miesiącach trafić na bruk. Fascynująca lektura dla audytorów, inwestorów giełdowych, akcjonariuszy, a także dla studentów rachunkowości.

Książka szczegółowo i przystępnie odsłania kulisy największych oszustw sprawozdawczości finansowej na rynku amerykańskim. Na przykładach prawdziwych skandali autor ilustruje 20 najczęściej wykorzystywanych metod zawyżania zysków i ukrywania długów przez spółki. Po tej lekturze Czytelnik z łatwością nauczy się rozpoznawać, czy badane sprawozdania finansowe są autentyczne, czy też należą raczej do świata bajek. Autor szczegółowo wyjaśnia każdą sztuczkę księgową, wplatając historię rozwoju i upadku firmy, w której dany trik zastosowano, oraz fascynujące biografie menedżerów, którzy popełnili przestępstwo. Każdy rozdział zawiera informację konieczną do rozpoznania sygnałów zagrożenia, które są często zawoalowane w sprawozdaniach finansowych; sygnały te ostrzegają o tym, że przedstawiona sytuacja spółki może być czystą iluzją, efektem zaczarowanej sprawozdawczości finansowej.

Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych - Szczegóły książki
Numer ISBN

978-83-01-15082-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Organizacja i zarządzanie,Ekonomia

Oprawa

6

Liczba stron

236

Autorzy
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
wp
wp