Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Autobiografie, które musisz usłyszeć!

Życie osób publicznych fascynuje nas od zawsze. Właśnie z tej naturalnej, choć czasem lekko niezdrowej ciekawości, wzięło swój początek wiele odłamów dziennikarstwa, portali internetowych czy… media społecznościowe. Czego by nie mówić o mediach, jako o rzetelnych źródłach informacji, do dziś najlepszym sposobem na poznanie kulis sławy ulubionego artysty czy idola jest sięgnięcie po jego lub jej autobiografię. A dzięki audiobookom, stało się to jeszcze prostsze i przyjemniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Share
Autobiografie znanych ludzi w Storytel Autobiografie znanych ludzi w Storytel Źródło: materiały partnera
d2v5rag

Show must go on – Kuba Wojewódzki w wersji audio

Chyba próżno szukać ludzi, którzy mają obojętny stosunek do Kuby Wojewódzkiego i jego scenicznego wizerunku.

Autobiografie Storytel materiały partnera
Autobiografie StorytelŹródło: materiały partnera

To typowy przykład osobowości, którą albo się kupuje, albo szczerze nie znosi. Sam dziennikarz wydaje się być tym faktem szczerze ukontentowany, wyznając zasadę starą jak świat: "Nieważne jak mówią, aby tylko mówili". W swojej autobiografii skandalizuje, co ma naturalnie w zwyczaju, szczerze też opowiada o dzieciństwie, porażkach scenicznych i rozwoju kariery. Główną cechą charakterystyczną publikacji jest ironia, którą wręcz ocieka każda strona, a w przypadku audiobooka – każdy dźwięk. Trudno się zresztą dziwić, skoro w roli lektora występuje nie kto inny, tylko sam zainteresowany. Książka porwie miłośników publicysty i zniechęci jego oponentów, ale wysłuchać warto jej w każdym przypadku. "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia" to dość kuriozalny obraz naszego społeczeństwa, polskiej mentalności i… głupoty, nad którą Wojewódzki ubolewa i wiesza na niej przysłowiowe psy. A nawet całe ich watahy. Storytel zdecydowanie poleca tę pozycję na jesienne wieczory, jeśli nie po to, aby się pośmiać, to po to, aby wiele zrozumieć.

d2v5rag

Brzydki, zły i zasłuchany

Adam Ostrowski jest królem polskiego rapu. Znany przez wszystkich fanów muzyki, O.S.T.R pokazuje w swojej autobiografii, że nikomu tak łatwo tego tronu nie odda. Zresztą niewielu potrafiło by zdetronizować artystę, który na rapie zjadł zęby, a swoje teksty i muzyczne historie tworzy od początku lat dziewięćdziesiątych. "Brzydki, zły i szczery" opowiada o niełatwym życiu artysty, który miał robić karierę jako skrzypek. Los i upodobania skierowały go jednak na nieco mniej klasyczną drogę muzyczną, za którą pokochały go tysiące fanów. Miłość trwa do dziś, a raper przebył długą drogę od życia w nieustającej trasie i katorżniczej wręcz pracy, aby finalnie osiągnąć zamierzony sukces. I to nie tylko w swoim środowisku. O.S.T.R. to artysta przez wielkie A, multiinstrumentalista, znający się na akordach i nutach, który potrafi celnie zripostować niejeden dziennikarski przytyk. Na koncertach zaskakuje improwizacją i żywymi instrumentami. Wszystko to razem sprawiło, że jest tu, gdzie jest, a nagrody za jego twórczość można by zliczać w nieskończoność. Strach pomyśleć, ale ta galopująca kariera mogła się skończyć już kilka lat temu, w nagły i nieoczekiwany sposób. Ale o tym warto już posłuchać samemu …

Audiobook z Pazurą. Cezarym Pazurą.

Nasza rodzima scena filmowa wydała na świat wielu utalentowanych aktorów i wiele aktorek. Część z nich zapadła w pamięci jako gwiazdy jednej produkcji, inni zapisali się na kartach historii w serialowych tasiemcach, skąd – jak dobrze wiemy – wyjątkowo trudno czasem powrócić. Polska kinematografia zrodziła jednak i takie postaci, które trwają nieprzerwanie od lat, wciąż odnotowując kolejne sukcesy na swoim koncie. Audiobook "Byłbym zapomniał" to świadectwo jednej z takich właśnie, wielkich karier.

Autobiografie w Storytel materiały partnera
Autobiografie w Storytel Źródło: materiały partnera

Cezarego Pazury nikomu w końcu przedstawiać nie trzeba. Kameleon sceny, aktor teatralny, filmowy i serialowy, artysta kabaretowy – wszystkich jego wcieleń trudno spamiętać. Nie jest też postacią łatwą, jednoznaczną, wielokrotnie budził kontrowersje, zarówno doborem ról, jak i życiem prywatnym. Zdobywał serca w rolach komediowych, z których znany jest najlepiej i kruszył je w rolach bezwzględnych oprawców, które również wychodzą mu bezbłędnie. Na koncie ma zarówno sukcesy wielkich produkcji, jak i porażki w postaci infantylnych komedii, zwłaszcza tych nowszych. Trwa jednak na posterunku (już niekoniecznie trzynastym) i udowadnia, że nadal potrafi zaskakiwać. W swojej autobiografii, którą oczywiście czyta osobiście, pokazuje swój prywatny i bardzo intymny obraz. Szczery, zabawny, a czasem smutny, jak samo życie.

Autobiografie znanych ludzi materiały partnera
Autobiografie znanych ludzi Źródło: materiały partnera

Popularność autobiografii doskonale pokazuje, jak bardzo chcemy choćby łyknąć innego, nieznanego nam życia. A przecież ono wcale aż tak bardzo się od naszego nie różni, jeśli wpatrywać się w codzienność, marzenia i rozterki. Przedstawione tu audiobooki to tylko część z obszernej biblioteki dostępnej w serwisie Storytel. Warto pobrać aplikację, zajrzeć i posłuchać, co mają nam do powiedzenia znane osobistości. Może się bowiem okazać, że sława i sukces to wypadkowa niekoniecznie tylko dobrych wspomnień i okoliczności, a poświęcenie, którego wymaga, często może się okazać zbyt wielkie. Być może właśnie dlatego ciężar sławy dźwigają tylko wybrańcy?

Artykuł sponsorowany
d2v5rag
d2v5rag
d2v5rag