Trwa ładowanie...
laureaci
16-05-2011 12:45

Anna i Marek Binderowie laureatami nagrody im. Kuryłowiczów

Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej otrzymali w tym roku Anna i Marek Binderowie. Wręczenie nagrody odbyło się w sobotę, podczas II Warszawskich Targów Książki. 

Share
Anna i Marek Binderowie laureatami nagrody im. KuryłowiczówŹródło: "__wlasne
d340s4y

Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej otrzymali w tym roku Anna i Marek Binderowie. Wręczenie nagrody odbyło się w sobotę, podczas II Warszawskich Targów Książki.

Annę i Marka Binderów uhonorowano nagrodą im. Kuryłowiczów za przekład książki Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat( Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ). Laureaci otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. zł ufundowaną przez Andrzeja Kuryłowicza, syna zmarłego w 2002 roku wybitnego tłumacza literatury naukowej Jerzego Kuryłowicza .

Anna Binder studiowała polonistykę oraz muzealnictwo, przekładami z angielskiego zajmuje się zawodowo od 10 lat. Marek Binder, pracownik Zakładu Psychofizjologii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmuje się m.in. problematyką neuronalnego podłoża integracji czasowej w percepcji. Wspólny dorobek translatorski Binderów obejmuje m.in. takie książki jak Blaski i cienie pracy mózgu Semira Zeki, Formy aktywności umysłu Andrzeja Klawiter a czy też Biologiczne podstawy psychologii Jamesa Kalata .

Wyróżnienia nagrody im. Kuryłowiczów przyznano w tym roku Piotrowi Cieślakowi za przekład pracy Fotografia artystyczna. Od inspiracji do obrazu, a także Bogumiłowi Bieniokowi i Ewie Łokas za tłumaczenie publikacji Lekkość bytu. Masa, eter i unifikacja sił Franka Wilczka i Kwantowa granica. LHC - Wielki Zderzacz Hadronów Dona Lincolna .

d340s4y

Celem Nagrody im. Jerzego Kuryłowicza jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych. Nagroda przyznawana jest corocznie od 2003 roku przez jury, w którego skład wchodzi członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz przedstawiciele wydawnictw naukowych, z którymi przez wiele lat współpracował Jerzy Kuryłowicz . Skład Jury w 2010 roku: Aniela Topulos (przewodnicząca), Piotr Dobrołęcki, Andrzej Janik, Jerzy Polaczek, Anna Szemberg, Teresa Korsak oraz Ewa Tenderenda-Ożóg (sekretarz).

d340s4y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d340s4y
d340s4y