Trwa ładowanie...
d1nc5bs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
laureaci

Anna i Marek Binderowie laureatami nagrody im. Kuryłowiczów

Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej otrzymali w tym roku Anna i Marek Binderowie. Wręczenie nagrody odbyło się w sobotę, podczas II Warszawskich Targów Książki. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna i Marek Binderowie laureatami nagrody im. Kuryłowiczów
("__wlasne)
d1nc5bs

*Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej otrzymali w tym roku Anna i Marek Binderowie. Wręczenie nagrody odbyło się w sobotę, podczas II Warszawskich Targów Książki. *

Annę i Marka Binderów uhonorowano nagrodą im. Kuryłowiczów za przekład książki Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat( Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ). Laureaci otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. zł ufundowaną przez Andrzeja Kuryłowicza, syna zmarłego w 2002 roku wybitnego tłumacza literatury naukowej Jerzego Kuryłowicza .

Anna Binder studiowała polonistykę oraz muzealnictwo, przekładami z angielskiego zajmuje się zawodowo od 10 lat. Marek Binder, pracownik Zakładu Psychofizjologii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmuje się m.in. problematyką neuronalnego podłoża integracji czasowej w percepcji. Wspólny dorobek translatorski Binderów obejmuje m.in. takie książki jak Blaski i cienie pracy mózgu Semira Zeki, Formy aktywności umysłu Andrzeja Klawiter a czy też Biologiczne podstawy psychologii Jamesa Kalata .

d1nc5bs

Wyróżnienia nagrody im. Kuryłowiczów przyznano w tym roku Piotrowi Cieślakowi za przekład pracy Fotografia artystyczna. Od inspiracji do obrazu, a także Bogumiłowi Bieniokowi i Ewie Łokas za tłumaczenie publikacji Lekkość bytu. Masa, eter i unifikacja sił Franka Wilczka i Kwantowa granica. LHC - Wielki Zderzacz Hadronów Dona Lincolna .

Celem Nagrody im. Jerzego Kuryłowicza jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych. Nagroda przyznawana jest corocznie od 2003 roku przez jury, w którego skład wchodzi członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz przedstawiciele wydawnictw naukowych, z którymi przez wiele lat współpracował Jerzy Kuryłowicz . Skład Jury w 2010 roku: Aniela Topulos (przewodnicząca), Piotr Dobrołęcki, Andrzej Janik, Jerzy Polaczek, Anna Szemberg, Teresa Korsak oraz Ewa Tenderenda-Ożóg (sekretarz).

d1nc5bs

Podziel się opinią

Share

d1nc5bs

d1nc5bs