WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
adam
23-04-2010 (13:56)

Adam Pomorski został prezesem PEN Clubu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

* Adam Pomorski , pisarz, tłumacz i krytyk literacki został wybrany prezesem polskiego PEN Clubu. Dotychczasowy prezes, Władysław Bartoszewski , został wybrany honorowym prezesem stowarzyszenia.*

Zebranie ogólne polskiego PEN Clubu odbyło się 15 lutego. Ustąpienie Władysława Bartoszewskiego z funkcji prezesa, którą sprawował od 2001 roku, związane jest z upływem kadencji - napisano w komunikacie PEN.

Nowy prezes Adam Pomorski pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa polskiego PEN Clubu. Tłumacz, eseista, historyk idei urodził się w roku 1956, ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Publikuje przekłady z rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego, białoruskiego i ukraińskiego m.in. Sergiusza Jesienina , Iwana Bunina , Rainera Marii Rilkego , Anny Achmatowej , Williama Blake'a , Johna Keatsa , Williama Butlera Yeatsa .

WP

* Adam Pomorski za działalność translatorską w 1994 otrzymał Nagrodę Polskiego PEN Clubu za całokształt dorobku.*Jest też laureatem m.in.: trzech edycji nagrody miesięcznika „Literatura na Świecie” (1983, 1985 oraz 2008 za całokształt dorobku translatorskiego), dwukrotnie nagrody Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich (1994 - za całokształt dorobku oraz 1999 - za przekład Fausta Goethego ), Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida w roku 2008.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP