RSS

Wywiady

wywiad

Zanim powiesz: Tak

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    17-08-2017 (00:00)

Wie jak rozpętać burzę, a zaraz potem sprawić, by kochały ją tłumy. Śmieją się z niej. Ona śmieje się głośniej. Każde potknięcie przekuwa w sukces. Na pewno jedna z najbardziej lubianych i wyrazistych postaci w polskim show-biznesie. Małgorzata Rozenek-Majdan napisała kolejny poradnik. Za parę tygodni ukaże się ”Perfekcyjny ślub”. Czy jej był właśnie taki?

więcej »

wywiad

Chcesz mieć dziecko? Nie spodziewaj się, że to będzie bajka

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    08-08-2017 (00:00)

Kilka lat temu nie miała nic wspólnego ze sportem. Na okładce jej książki ”Zakochaj się w bieganiu” czytam: ”Kochałam trzy rzeczy: książki, wino i imprezy, nie rozstawałam się też z papierosem. Któregoś dnia coś mi strzeliło do głowy i zapisałam się na siłownię. Rzuciłam palenie, zaczęłam się zdrowo odżywiać, a dwa lata później nawet biegać. Pod kontrolą położnych i za zgodą lekarza przez całą ciążę byłam aktywna. To właśnie dzięki miłości do sportu poznałam świetnego faceta, razem biegamy, podróżujemy z naszą małą córeczką…”. Za słodko mi.

więcej »

wywiad

Kiedy przyjdą podpalić dom. Pocztówki z powstania

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    31-07-2017 (00:00)

Na wieść o tym, że Warszawiacy stanęli do walki o wolność, Hitler kazał wymordować to miasto i zburzyć. Stawiali opór przez długie 63 dni, słabo uzbrojeni, wobec ogromnej przewagi wroga. Mężczyźni, kobiety i dzieci. Godzina ”W” zmieniła nie tylko życie tych, którzy 73 lata temu, 1 sierpnia stawili opór hitlerowskim okupantom. Powstanie Warszawskie wpłynęło na losy kolejnych pokoleń Warszawiaków. Wiktor Krajewski oddał im głos. Tak  powstały ”Pocztówki z powstania”. – Ja tylko kradnę cudze wspomnienia i niosę je dalej – mówi. Te wspomnienia pomagają przetrawić ból i zrozumieć dlaczego ten fragment historii budzi w nas wciąż tak silne emocje.

więcej »

wywiad

Daj się zgorszyć

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    26-07-2017 (00:00)

W latach 80. mieliśmy w Polsce duszpasterza dla osób zmieniających płeć. W tym samym czasie Kościół wyklął najlepszy podręcznik do edukacji seksualnej. Dziś głównym źródłem wiedzy o seksie jest pornografia. Wiele się zmienia, jedno nie. Młodzi chcą odpowiedzi na te same pytania: Jak nie zajść w ciążę i co jeśli się zaszło? Czy masturbacja jest szkodliwa? Jak się kochać, żeby było przyjemnie? Agnieszka Kościańska zgłębiła historię edukacji seksualnej w Polsce na przestrzeni minionego wieku!  Czyta się z wypiekami.

więcej »

wywiad

Ta książka wyciągnęła ją z depresji

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    24-07-2017 (00:00)

Była na życiowym zakręcie. Slogan. Ale wtedy pasował jak ulał. Nie potrafiła pogodzić się ze śmiercią ojca, mąż stracił ważne kontrakty, a nią szarpały emocje. I wtedy zaczęła pisać. Wydała książkę i przeżyła zawód. To była spektakularna klapa. Mogła się załamać, a jednak się nie poddała. Od tamtych chwil, Anna Kasiuk wydała pięć książek. Poprawiła tę pierwszą, najważniejszą, która była, jak koło ratunkowe. Przed chwilą premierę miało ”Za zakrętem”. Ten jej, został daleko za nią.

więcej »

wywiad

Wobec pieniędzy, nawet najbliższe przyjaźnie mogą zawieść

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    19-07-2017 (00:00)

Najlepsza w historii polska tenisistka. Mistrzyni świata WTA i finalistka Wimbledonu. Szczęśliwie zakochana i z milionami na koncie. Na palcu skrzy się platyna i lada moment ślub. Czy coś może zarysować ten idealny obrazek? Agnieszka Radwańska wydaje właśnie biografię. Za mediami nie przepada, to jedyny wywiad, jakiego udzieliła w przeddzień premiery książki. Mówi w nim m.in. o złamanej przyjaźni, bolesnym mierzeniu się z oczekiwaniami innych i zdradza plan na daleką przyszłość. A jest to plan idealny!

więcej »

wywiad

To nie jest zwykła wojna

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    11-07-2017 (00:00)

”30 sekund – tyle trwała nadzieja na miłość. Od tamtej pory wszystko tylko bolało”, pisze Kubryńska w swojej nowej książce. I pyta dlaczego pozwalamy na przekraczanie naszych granic, seksizm, spychanie nas na margines świata. Kobiety są jego gorszym sortem. Są na wojnie. Wciska się nam tarczę z napisem ”Wzorowy uczeń”, a potem grzecznie zgadzamy się, by rządzili nami mężczyźni.

więcej »

wywiad

Zenek Martyniuk: Urodziłem się w sianokosy. Mam słabość do Armaniego

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    05-07-2017 (00:00)

Przebój ”Przez Twe Oczy Zielone” odtworzono w sieci ponad 105 milionów razy! Rozkołysał nawet gości weselnych gwiazdy futbolu Leo Messiego. Cały świat bawi się dziś przy dźwiękach disco polo, a on jest niekwestionowanym królem tej muzyki. Zenon Martyniuk, lider zespołu Akcent wydał właśnie biografię. Przyznaje w niej, że nie zna się na nutach. Nam opowiada o tym, co stoi za jego sukcesem, na co wydaje pieniądze, czy fanki składają mu pikantne propozycje i czy miewa z żoną ciche dni.

 

więcej »

wywiad

Czekał 72 lata, żeby zobaczyć ukryty przez ojca skarb

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    03-07-2017 (00:00)

Mieszka w lesie, w najdalej wysuniętym na północny-wschód stanie Ameryki. Nie ma konta na Facebooku, od komputera woli notes. Berndt Heinrich, naukowiec, profesor biologii, obserwuje przyrodę i pisze książki. Przyjechał tu na spotkanie z czytelnikami. Nikt nie przypuszczał, że tak naprawdę chciał zobaczyć rodzinny skarb. Kiedy w 1945 roku uciekali z Polski przed Rosjanami, jego ojciec ukrył w posiadłości, w Borówkach to, co miał najcenniejszego.

więcej »

wywiad

Japońska mafia mówi o niej: niemoralna

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    26-06-2017 (00:00)

To nie jest prosta historia. Mamy jasnowidzącą babkę, pochodzącą z tajemniczego ludu zamieszkującego góry. Manyo, porzucona jako małe dziecko przez rodziców i przygarnięta przez obcą rodzinę, przez całe życie będzie inna. Kemaris, jej zbuntowaną córkę, która jako nastolatka została szefową gangu motocyklowego, by później stać się uznaną artystką rysującą mangę. I wreszcie Toko, najmłodszą bohaterkę pokoleniowej sagi. Babka wyzna jej na łożu śmierci, że jest morderczynią. Kogo zabiła, jak i dlaczego, tego właśnie Toko będzie się chciała dowiedzieć.

więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 41 następna następna