RSS

Wywiady

wywiad

Jakub Porada: Spraw, by wszyscy cię słuchali!

źródło: WP Ksiazki    23-05-2017 (00:00)

Marzysz o tym, by zabłysnąć w towarzystwie, a nie przychodzi ci do głowy puenta? Masz wiedzę, której nie umiesz przekazać słuchaczom? Mamroczesz zwykle pod nosem i nikt cię nie słucha. Spokojnie, ta książka –”Sztukmistrz w Tczewie, czyli mów, co chcesz. Poradnik skutecznego mówienia”- została napisana dla ciebie. Z niej dowiesz się, w jaki sposób pozbyć się tremy i nie bać się publicznych wystąpień. Jak zaintrygować odbiorców i sprawić, że się na tobie skupią. Nauczysz, jak zapanować nad dykcją, wzmocnić struny głosowe i wreszcie przestać przynudzać.

więcej »

wywiad

Andrés Ibáñez: Sami zmieniamy nasze życie w piekło

źródło: Ksiazki WP    19-05-2017 (00:00)

 

 

 

”Zagubieni” - kto nie pasjonował się tym niezwykłym, prawdziwie uzależniającym serialem. Sześć sezonów, sześć lat, które upłynęły na rozwiązywaniu kolejnych zagadek zagmatwanego do szaleństwa, wysokobudżetowego scenariusza. W roku 2010 wyemitowany został ostatni odcinek fantastyczno-przygodowej serii. A teraz okazuje się, że to wcale nie koniec! Rozbitkowie znów trafili na wyspę i walczą o przetrwanie. 

 

 

 

więcej »

wywiad

Zaremba: "Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw w pojałtańskiej Polsce

źródło: pap    11-04-2017 (00:00)

"Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw i poglądów w pojałtańskiej Polsce. Do tej pory była mało opisywana, a przecież gdy oglądamy klasyczne opowieści o Żołnierzach Wyklętych to widzimy właśnie ludzi pochodzących z chałup, nie dworów czy miejskich kamienic – mówi Piotr Zaremba, autor powieści "Zgliszcza".

więcej »

wywiad

Wojciech Kuczok: W Polsce tylko piły nie są tępe

źródło: Ksiazki WP    07-04-2017 (00:00)

Gdyby nasz napoleonek powiedział, że w każdą miesięcznicę smoleńską można zabijać bezkarnie wszystkich wrogów ludu to mielibyśmy tu krwawe zapusty, o jakich się Szeli nie śniło” – mówi pisarz Wojciech Kuczok w rozmowie z Michałem Hernesem.

więcej »

wywiad

Książka zawsze wygra z grą wideo. Wywiad z Brandonem Sandersonem

źródło: Mateusz Witkowski    28-03-2017 (00:00)

„Trudno dziś określić, które przekazy medialne są prawdziwe, a które składają się ze sfabrykowanych faktów” - mówi Brandon Sanderson, autor kilkudziesięciu powieści  i opowiadań fantasy/science-fiction. Właśnie ukazał się polski przekład pierwszego tomu przygód Alcatraza Smedry’ego, niezwykłego chłopca, który staje do walki z mrocznymi Bibliotekarzami odpowiedzialnymi za powszechną dezinformację. Z tej okazji rozmawiamy z twórcą cyklu o mediach, dojrzewaniu, literaturze i… obuwiu.

więcej »

wywiad

Uciec od współczesności - Agnieszka Janiszewska o "Alei starych topoli" (Wydawnictwo Novae Res)

źródło: Artykuł sponsorowany    28-03-2017 (00:00)

„Aleja starych topoli” to już druga powieść obyczajowa z historią w tle autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, opublikowana przez wydawnictwo Novae Res. Opinie o pierwszym tytule, „Szepty i tajemnice”, utwierdziły ją w przekonaniu, że warto pisać dalej. Kolejny raz autorka cofa się do przełomu wieków XIX i XX, gdzie inna była ludzka mentalność i obowiązywał kodeks honorowy. Zafascynowana tamtymi czasami, z ich odmienną od współczesnej wrażliwością, przedstawia dzieje rodzin Celiowskich i Więckowskich, toczące się w ziemiańskim dworku, w przedwojennej Warszawie i w Paryżu tamtych czasów – mieście sztuki i miłości.

więcej »

wywiad

Jorge Diaz: „Nie widzę różnicy między religią i ideologią”

źródło: Mateusz Witkowski    24-03-2017 (00:00)

Arcyksiążę Franciszek Ferdynand ginie z rąk serbskiego nacjonalisty Gawriły Principa. Feralna wizyta monarchy w Sarajewie sprawia, że cała Europa pogrąża się w wojnie. Nie dotyczy to Hiszpanii, w której, z inicjatywy króla Alfonsa XIII, powstaje Urząd do spraw Ochrony Jeńców. To tu splatają się losy hiszpańskiego władcy, zaciekłego anarchisty Manuela oraz Blanki, panienki z dobrego, arystokratycznego domu. „Listy do Pałacu” Jorge Diaza, prozaika i scenarzysty, mimo swojej pozornej lekkości i przystępności oferują czytelnikom szerokie spektrum moralnych i historycznych dylematów. Z okazji premiery polskiego przekładu powieści, rozmawiamy z ich autorem o wojnie, religii i, rzecz jasna, literaturze.

więcej »

wywiad

Katarzyna Miller: mit romantycznej miłości to wielka bzdura. Robi ludziom wodę z mózgu, ogłupia

źródło: Ksiazki WP    22-03-2017 (00:00)

- Każdy z nas chce mieć gwarancję, że obecny związek jest na zawsze, tymczasem takiej pewności nigdy nie ma. Do przodu niczego się nie zaplanuje, bo co z tego, że weźmiemy ślub kościelny, kiedy po jakimś czasie pojawią się między nami pretensje i awantury? Od początku trzeba być świadomym tego, że związek jest jedną z trudniejszych rzeczy do zbudowania, a mit romantycznej miłości to wielka bzdura. Robi ludziom wodę z mózgu, ogłupia. Zakochanie jest stanem nieprzytomności i trudno byłoby w nim funkcjonować dłużej – przekonuje w rozmowie z Natalią Doległo psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, której książka – „Seksownik czyli mądrze i pikantnie”, napisana wspólnie z dziennikarką Beatą Pawłowicz, niedawno się ukazała.

więcej »

wywiad

Wysłuchać drugiego człowieka

źródło: Książka WP    03-03-2017 (00:00)

- Przejmuje mnie samotność ludzi, bezradność, w jaką wpędza ich ten stan. Ale bywa, że i bezradność tych, którzy są świadkami tej samotności i nie zawsze mogą czy potrafią temu zaradzić – mówi Grzegorz Bogdał, którego debiutancki zbiór opowiadań „Floryda” opublikowało właśnie Wydawnictwo Czarne.

więcej »

wywiad

#dzieńdobryWP: Agnieszka Walczak-Chojecka o tym, jak napisać kobiecy bestseller

źródło: Ksiazki WP    02-03-2017 (00:00)

- W książce przede wszystkim chodzi o to, żeby było w niej dużo emocji – mówiła w programie #dzieńdobryWPAgnieszka Walczak-Chojecka, autorka bestsellerowej powieści „Nie czas na zapomnienie”. - Często wydaje się, że literatura kobieca musi być o miłości, ale współcześni autorzy i autorki sięgają oprócz tego po różne, bardzo trudne tematy – dodała pisarka.

więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 39 następna następna

Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej