RSS

Wielcy odkrywcy - wielka inspiracja

08-06-2017 | WP Książki

  A A A
Wielcy odkrywcy - wielka inspiracja
”Ciekawość świata, odwaga i determinacja – te cechy musi posiadać każdy z odkrywców i eksploratorów. W tej książce autor barwnie opisuje ich losy, prowadząc jednocześnie fascynującą lekcję historii i geografii” — mówi o ”Wielkich  odkrywcach” Martyna Wojciechowska. Kto jak kto, ale ona zna się na podróżach.

Książka Marcina Jamkowskiego, byłego redaktora naczelnego polskiej edycji magazynu National Geographic, przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Autor użył ciekawego klucza. Prowadzi nas przez swoją książkę tropem żywiołów. W części: Ziemia, znalazł się Krzysztof Kolumb i Marco Polo. Dalej jest: Lód - tu poznajemy historię  podróży Amundsena, Scotta, czy Schakeltona. Woda, to z kolei Heyerdahl, Welsh, Piccard. W rozdziale: Powietrze, przeczytamy inspirującą opowieść o życiu Amelii Earhart, locie Gagarina i Armstronga. Ostatnia strona książki zabiera nas daleko poza Błękitną Planetę, w kosmos, razem z Aleksandrem Wolszczanem, odkrywcą pierwszych planet poza Układem Słonecznym.

”Wielcy odkrywcy” zostali pięknie sportretowani przez znakomitego ilustratora Karola Banacha.


fot. Wydawnictwo Dwukropek

Martyna Wojciechowska wystawia Jankowskiemu najlepszą recenzję: ”Gdyby tylko wykłady w mojej szkole były tak ciekawe… Pomiędzy światowej sławy odkrywcami są też polskie nazwiska – Benedykt Polak, Kazimierz Nowak czy mój przyjaciel Piotr Chmieliński, dzięki któremu lepiej znamy najpotężniejszą z rzek, czyli Amazonkę. I pamiętajcie, że jeśli ktoś Wam mówi, że wszystko już zostało zbadane, to nie jest prawda. Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! Ta książka działa jak solidna dawka inspiracji”.

”Wielcy Odkrywcy”, Marcin Jamkowski Wydawnictwo Dwukropek


Trzeba przyznać, że to doskonała lektura dla dużych i małych. Piękna lekcja historii odkryć geograficznych, ludzkiej nieustępliwości i wielkiej odwagi. 


oceń
1
0
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~olat [2017-06-15 15:02]

Świetna książka ! Ja polecam książkę, która dla mnie jest wielka inspiracją pt. "Zatrzymać dzień" :)

odpowiedz