RSS

Maria Kaczyńska: w dobie internetu trzeba czytać książki dzieciom

19-02-2010 | pap

Logo dostawcy
  A A A
Czytanie dzieciom książek w dobie telewizji i internetu jest konieczne - uważa żona prezydenta RP Maria Kaczyńska. Pierwsza Dama otworzyła w piątek w Poznaniu IX Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży.

- Czytanie ma ogromny sens. Książka budzi wyobraźnię, książka uczy. Oni zdążą oglądać telewizję, zdążą siedzieć w internecie, ale książka otwiera naprawdę najpiękniejszy świat. Koniecznie trzeba czytać - powiedziała podczas spotkania z prasą Maria Kaczyńska.

Żona prezydenta powiedziała, że razem z mężem czytali swojej córce, a teraz ona czasem czyta wnuczkom.

- Ja sama mam córkę, której czytaliśmy, teraz mamy dwie wnuczki. Córka czyta im codziennie. Ja w weekendy też czytam i uważam, że to jest wspaniała rzecz - powiedziała Maria Kaczyńska.

Misją rozpoczętych w piątek targów Książka dla Dzieci i Młodzieży jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Swoją ofertę prezentują wszystkie znaczące wydawnictwa książkowe.

Tradycyjnie podczas targów prezentowana jest ilustracja, jako sztuka nieodłącznie związana z książkami dla dzieci i młodzieży. Prace najlepszych ilustratorów można oglądać na wystawie „Salon Ilustratorów”.

Podczas targów wręczono tradycyjne nagrody Pegazika w kategoriach „Twórca Książki dla Dzieci i Młodzieży” i „Przyjaciel Książki dla Dzieci i Młodzieży”.

Jako twórcę nagrodzono ilustratora, malarza i rzeźbiarza Józefa Wilkonia, a w kategorii przyjaciel książki - Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych IBBY.

Organizatorami Poznańskich Spotkań Targowych - Książki dla Dzieci i Młodzieży są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Centrum Kultury ZAMEK. Targi potrwają do niedzieli.

Tagi: Dzieci, kaczyńska, KSIĄŻKI, Maria, MŁODZIEŻ, Poznań, Targi

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~karolina [2011-07-09 18:37]

Zgadzam sie,ale teraz wszystko jak widac idzie do przodu i jednak oczywiscie ksiazki to podstawa,ale uwazam ze fajna sprawa jest sluchanie ebooków,np.kiedy jedziemy autem,a nasze dziecko sie nudzi.Duzo ciekawych propozycji mozna znalezc na stronce empiku.

odpowiedz