RSS

Felietony

Blisko złotego środka - Bartosz Czartoryski

20-06-2017

Pewnie stosunkowo łatwo byłoby zdyskredytować historyjkę Jepha Loeba jako grającą najłatwiejsze akordy na naszych serduchach, bo to, istotnie, opowieść nostalgiczna i rzewna, ale błędem byłoby zarzucać jej emocjonalną taniochę. Rozpisany przed laty, jeszcze gdy na tronie Marvel Comics zasiadał Stan Lee, romans Petera Parkera z Gwen Stacy nie miał tak po prawdzie okazji wybrzmieć donośnie, a przecież śmierć dziewczyny to dla Spider-Mana wydarzenie bezsprzecznie formacyjne. Ba, niemalże domagał się swoistego remake'u.

tytuł książki: Spider-Man - Niebieski

Wydostać się z klatki - Krzysztof Ryszard Wojciechowski

18-06-2017

Dave McKean, najbardziej znany jest z rysunków do słynnego „Azylu Arkham” Granta Morrisona, i niesamowitych, artystycznych okładek do serii „Sandman” Neila Gaimana, ale tworzy też swoje autorskie komiksy. Najsłynniejszy z nich, „Klatki” możemy w końcu przeczytać po polsku.

tytuł książki: Klatki

Szukając Boga - Krzysztof Ryszard Wojciechowski

21-06-2017

Garth Ennis to kultowy scenarzysta pochodzący z Irlandii. Swój status zawdzięcza głównie legendarnej serii "Kaznodzieja" - na sklepowe półki właśnie trafiło drugie wydanie tego komiksu. Opasłe tomiszcza zostaną opatrzone twardą oprawą i będą zawierały po kilka tomów serii. Popularność ponad 20-letniego komiksu rozbudził na nowo serial stacji AMC, który w lipcu ruszy z drugim sezonem. I choć pierwsze odcinki zbierały pozytywne recenzje, to nie da się ukryć, że komiksowy pierwowzór nie ma sobie równych.

tytuł książki: Kaznodzieja, tom 1

Nowe oblicze Władcy piorunów - Jakub Zagalski

20-06-2017

Pierwszy zwiastun filmu "Thor: Ragnarok" przez 24 godziny od publikacji został obejrzany 136 mln razy. Czy ogromne zainteresowanie nowymi przygodami blondwłosego herosa z Asgardu przełoży się na popularność komiksowego pierwowzoru? W polskich warunkach może być z tym problem, choć nie da się ukryć, że aktualnie wydawana seria Egmontu "Thor Gromowładny" to pozycja obowiązkowa nie tylko dla najzagorzalszych fanów historii obrazkowych ze stajni Marvela.

tytuł książki: Thor gromowładny: Przeklęty, tom 3

Jaki ojciec, taki syn - Marcin Mroziuk

16-06-2017

W "Poczcie psujów polskich" Paweł Beręsewicz przygotował dla młodych czytelników osiem przezabawnych opowiadań, które uświadamiają im, że wprawdzie czasy się zmieniają, ale niezależni od epoki skutki dziecięcej ciekawości całkiem często bywają źródłem zmartwień rodziców.

tytuł książki: Poczet psujów polskich

W pogoni za kameleonem - Marcin Mroziuk

12-06-2017

Czytelnicy, którzy znają dwie poprzednie części serii „Kubatu”, zapewne nie będą bardzo zaskoczeni fabułą „Do trzech razy sztuka”, ale w niczym nie zmienia to faktu, że komiks ten będzie dla nich naprawdę przyjemną lekturą. Wiernymi fanami „Kubatu” są bowiem przede wszystkim młodsze dzieci, które na pewno ucieszą się z kolejnego spotkania z Kajem, jego ożywioną papugą-zabawką i niezwykłym panem Inżynierem.

tytuł książki: Kubatu, tom 3, Do trzech razy sztuka

Uwaga na bogaczy! - Marcin Mroziuk

12-06-2017

Czarująca Panna Młoda” to już trzecia część serii „Lil i Put”, będącej pokłosiem pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. I trzeba przyznać, że Piotr Bednarczyk i Maciej Kur prezentują tutaj taki rodzaj poczucia humoru, który ma spore szanse przypaść go gustu wielbicielom przygód Kajka i Kokosza.

tytuł książki: Lil i Put, tom 3, Czarująca panna młoda

Policja! Macki do góry! - Krzysztof Ryszard Wojciechowski

12-06-2017

Alan Moore, najsłynniejszy scenarzysta w historii komiksu, jest również wielkim kłamczuchem. Mówi że nie ceni filmów, nie ogląda ich, i w większości są bezwartościowe. Jednak wiele razy sięgał po inspirację do przepastnych zasobów kina i TV, bawiąc się z ich mitami, dekonstruując je. Seria Top 10 jest tego najlepszym dowodem.

tytuł książki: Top 10

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 24 następna następna