RSS

Publicystyka

Joanna Krupa kocha z wzajemnością

źródło: WP Książki    25-05-2017 (00:00)

To nie chwilowy kaprys, Joanna Krupa od lat udowadnia, że ma wielkie serce dla zwierząt. Sama adoptuje psy, ale też dzięki jej akcjom w Polsce aż 600 zwierzaków znalazło nowy dom. Kiedy więc Krupa wydaje książkę o psich adopcjach, można być pewnym, że dobrze wie o czym mówi.

więcej »

Blisko, coraz bliżej. Na tropie skarbu.

źródło: WP Książki    24-05-2017 (00:00)

 

 

Paryż, noc, za oknami cicha rue Rivoli. Widać stąd hotel Regina oddany przez Francuzów na potrzeby polskiego rządu na uchodźstwie. Karol Estreicher (sekretarz generała Sikorskiego) w swoim dzienniku, pod datą 22 października 1939 roku, notuje: ”…Polska kultura na całym terytorium polskim jest najważniejszą dla mnie. Bo wiem, że istnieją narody bez terytorium, bez języka, bez państwa, ale nie przetrwają narody bez własnej kultury…”

 

 

więcej »

Powtórka z najstraszniejszej zbrodni PRL-u!

źródło: Wydawnictwo Czarne    22-05-2017 (00:00)

- To jest jak nowa sprawa Przemyka! - taki komentarz pojawił się w niedzielę na prywatnym profilu na facebooku Andrzeja Saramonowicza. Do tej pory mocny wpis udostępniono 140 razy, już ponad tysiąc osób go skomentowało. A emocje nie opadają. Co tak zelektryzowało Polaków?

więcej »

Imperialne złudzenia Polski

źródło: Rzeczpospolita    19-05-2017 (00:00)

- Jeśli Polska chce przewodzić Europie Środkowej i Wschodniej, to stanie się tak nie dlatego, że zadekretuje to jakiś polski polityk albo napisze o tym książkę. Zostaniemy liderem, gdy będziemy traktować sąsiadów po partnersku – pisze Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny "Nowej Europy Wschodniej”, autor książek, między innymi: "Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera", "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji", "Lekcje historii PRL w rozmowach".

więcej »

Objawienia: dzwonek alarmowy dla ludzkości

źródło: Rzeczpospolita    12-05-2017 (00:00)

Wszystkie uznane dotąd objawienia maryjne miały miejsce w trudnym dla ludzkości czasie. Były jak dzwonek alarmowy, by ludzie się obudzili. Ale jak Kościół bada, czy "widzącym" rzeczywiście ukazuje się Matka Boża? - pyta Tomasz Krzyżak, dziennikarz, publicysta, autor książek biograficznych „Kolbe – Historia życia św. Maksymiliana” i „Nie mam nic do stracenia. Abp Józef Michalik”.

więcej »

Ks. Prusak: zaufanie niezbędne dla zrozumienia

źródło: Rzeczpospolita    12-05-2017 (00:00)

- Duchowość, jeśli ma przynosić owoce, musi być wzięta na poważnie i potraktowana jako szkoła życia, a nie zaspokajanie podniebienia: dzisiaj smakuje mi to, a jutro coś innego. Bo to nie rozwija człowieka, na dłuższą metę wręcz to męczy, bo daje poczucie przesytu – mówi ks. Jacek Prusak, jezuita, teolog, psychoterapeuta, autor książek "Poznaj siebie, spotkasz Boga" i współautor "Jan Woleński. Wierzę w to, co potrafię zrozumieć".

więcej »

Film ''Strażnicy Galaktyki vol. 2'' zarabia setki milionów dolarów. Wydawca komiksowego oryginału nie potrafi tego wykorzystać

źródło: Ksiazki WP    10-05-2017 (00:00)

"Strażnicy Galaktyki vol. 2" to kolejna ekranizacja komiksowej serii Marvela, która przyciągnęła do kin tłumy widzów. Po weekendzie otwarcia obraz w reżyserii Jamesa Gunna zarobił blisko pół miliarda dolarów i potwierdził tezę, że filmy o komiksowych superbohaterach nie powstają wyłącznie z myślą o fanach oryginału. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" to kura znosząca złote jajka, ale czy sukces filmu przekłada się na to, że księgarnie i sklepy z komiksami zauważają wzrost zainteresowania tematycznymi publikacjami?

więcej »

Żeromski wciąż fascynujący dla Francuzów

źródło: pap    05-05-2017 (00:00)

Młodzi francuscy dyskutanci wysoko oceniali twórczość autora "Syzyfowych prac", zabierając głos podczas czwartkowej debaty o Stefanie Żeromskim na paryskiej Sorbonie. Zorganizował ją Ośrodek Kultury Polskiej (przy Sorbonie) i paryski Instytut Polski.

więcej »

"Nie będzie wyrzucania książek". Władze IFiS PAN o debacie na temat selekcji księgozbioru naukowego

źródło: pap    05-05-2017 (00:00)

Władze Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Wydziału Filozofii i Socjologii UW zaprzeczają zarzutom postawionym w debacie o selekcji księgozbioru naukowego - 12 kwietnia br. w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - którą zorganizowały Fundacja Forma i Instytut Witkacego.

więcej »

Związki równoległe

źródło: Rzeczpospolita    05-05-2017 (00:00)

- Użytkownicy portali randkowych zaznaczają sobie, że szukają na seks kogoś, kto jest 150–300 metrów dalej. I nierzadko znajdują chętnego w tym samym budynku albo wręcz w tej samej firmie - mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, autor książek "Seks po polsku. Zachowania seksualne jako element stylu życia Polaków", "Seksualizm dzieci i młodzieży w Polsce" czy "Intymne. Rozmowy nie tylko o miłości".

więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 43 następna następna

Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej