RSS

Publicystyka

Księgarnie zabija alergia na książki

źródło: Rzeczpospolita    24-02-2017 (00:00)

Z kimkolwiek by rozmawiać, każdy załamuje ręce nad stanem polskiego czytelnictwa. Ze statystyk wynika jednak, że gros z tych osób musi być zwykłymi hipokrytami, bo większość Polaków zwyczajnie nic nie czyta.

więcej »

Odpływ klientów zdziesiątkował księgarnie

źródło: Rzeczpospolita    24-02-2017 (00:00)

Tak wiele nie ubyło ich od co najmniej sześciu lat. To efekt fatalnych wyników czytelnictwa Polaków, ale również coraz silniejszej konkurencji internetowej czy sieci hipermarketów.

więcej »

Przeczytaj fragment książki "Dziewczyna z daleka" Magdaleny Knedler

źródło: materiały prasowe wydawcy    22-02-2017 (00:00)

"Dziewczyna z daleka" Magdaleny Knedler to słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle. Dzięku uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment tej książki.

więcej »

Ewolucja brytyjskiego czupiradła

źródło: Rzeczpospolita    17-02-2017 (00:00)

Bridget Jones to wyjątkowa bohaterka popkultury, która była już singielką, starą panną, wdową, a ostatnio została matką. W przyszłości może nas jeszcze zaskoczyć.

więcej »

Jak Putin łączy carat z Breżniewem

źródło: Rzeczpospolita    17-02-2017 (00:00)

W elitach Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch czy Wielkiej Brytanii pełno jest intelektualistów, którzy wierzą, że na wschód od Niemiec istnieje jedynie kultura rosyjska. W jej imię Rosja ma prawo dominować nad innymi, „mniej kulturalnymi" narodami. Rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem, historykiem, autorem kilkudziesięciu książek, m.in. „Putin źródła imperialnej agresji” i „Historie politycznych tradycji. Piłsudski, Putin i inni”.

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Łowcy ognia'' Monsa Kallentofta

źródło: materiały prasowe wydawcy    16-02-2017 (00:00)

"Łowcy ognia" to dziewiąty tom zmagań znakomitej komisarz Malin Fors. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis publikujemy fragment nowej książki Monsa Kallentofta.

więcej »

„Świat Andrzeja Fidyka”. Dokumentalista o sobie

źródło: Rzeczpospolita    10-02-2017 (00:00)

O tym, że Andrzej Fidyk jest twórcą interesującym trudno wątpić oglądając zaobserwowane i sfilmowane przez niego światy. Gdy jednak wchodzi w rolę opisującego je piórem, sprawa ma się nieco inaczej.

więcej »

Szare Szeregi: Bohaterowie z lilijką

źródło: Rzeczpospolita    03-02-2017 (00:00)

„Dziś" – czyli bieżąca walka z wrogiem, „Jutro" – udział w powstaniu, „Pojutrze" – praca w wolnej Polsce. Taki był program Szarych Szeregów, największej młodzieżowej organizacji podziemnej w okupowanej Europie.

więcej »

Druk - diabelski wynalazek

źródło: Rzeczpospolita    03-02-2017 (00:00)

Druk nie był jedynie nowinką techniczną. Stworzył nowy porządek umysłu. I jego nowy chaos. 

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Pieśń królowej'' Elizabeth Chadwick

źródło: materiały prasowe wydawcy    31-01-2017 (00:00)

Eleonora Akwitańska, królowa Francji i Anglii, żyła ponad osiemset lat temu, lecz do dziś fascynuje współczesnych. Swoją niezłomną wolą doprowadziła do unieważnienia nieudanego małżeństwa, była kobietą ambitną, mądrą i wykształconą, potrafiła czerpać radość z miłości.  Elizabeth Chadwick z życia średniowiecznej królowej, matki Ryszarda Lwie Serce, uczyniła pasjonującą i pełną emocji opowieść, na wskroś wiarygodną, bo opartą na źródłach, które dotrwały do naszych czasów. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka publikujemy fragment książki „Pieśń królowej”.

więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 38 następna następna