RSS

Jak wybiera się papieża? Tylko u nas przeczytaj fragment książki ''Konklawe" Roberta Harrisa

źródło: materiały prasowe wydawcy    18-03-2017 (00:00)

Robert Harris w powieści "Konklawe" przenosi czytelnika do Watykanu, gdzie umiera, propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomeliemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros publikujemy fragment "Konklawe".

więcej »

Prawda o Putinie

źródło: Rzeczpospolita    17-03-2017 (00:00)

Gdzie, kiedy i w jakiej rodzinie urodził się Putin; dlaczego runął na ziemię samolot, w którym siedział badający tę sprawę dziennikarz; jak przyjęto Putina do KGB i dlaczego go stamtąd wyrzucono; jak dorobił się milionów dolarów w ciągu paru lat sprawowania władzy zastępcy mera w Petersburgu?

więcej »

Janusz Leon Wiśniewski zapowiada nową powieść. Trzy książki autora w 2017 roku

źródło: Ksiazki WP    16-03-2017 (00:00)

Kontynuacja bestsellerowej „S@motności w sieci” z 2001 roku to nie jedyny nowy projekt, nad którym pracuje Janusz Leon Wiśniewski. Autor jednej z najpopularniejszych polskich książek ostatnich lat potwierdził, że jesienią ukaże się jego powieść „Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie”.

więcej »

"Wszystko jak chcesz", czyli ostatnia miłość Iwaszkiewicza

źródło: pap    16-03-2017 (00:00)

252 nieznane dotąd listy Jarosława Iwaszkiewicza do jego ostatniej wielkiej miłości Jerzego Błeszyńskiego zebrano w książce "Wszystko jak chcesz". - Układają się one w uniwersalną opowieść o miłości we wszystkich jej aspektach - uważa Anna Król, autorka opracowania listów.

więcej »

Polscy autorzy i wydawcy robią furorę na największych europejskich targach książki w Londynie

źródło: Guardian    14-03-2017 (00:00)

Prestiżowy dziennik „The Guardian” w zapowiedzi rozpoczynających się dzisiaj targów London Book Fair napisał, że tegoroczna edycja znajdzie się w cieniu Brexitu. Jasną stroną imprezy z 45-letnią tradycją mają być spotkania z zagranicznymi autorami, między innymi z Olgą Tokarczuk, którą brytyjski dziennik wymienia na pierwszym miejscu listy najciekawszych gości z zagranicy.

więcej »

Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU

źródło: Ksiazki WP    13-03-2017 (00:00)

19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

więcej »

Polska to kraj małych cwaniaków

źródło: Rzeczpospolita    10-03-2017 (00:00)

- Nierozliczenie komuny było grzechem pierworodnym, uniemożliwiło zbudowanie prawdziwej wspólnoty. Od początku III RP była raczej stowarzyszeniem opartym na wspólnym interesie dominujących grup - mówi prof. Zbigniew Stawrowski, filozof polityki, autor takich książek jak „Solidarność znaczy więź. W kręgu myśli Józefa Tischnera i Jana Pawła II” czy „Budowanie na piasku”.

więcej »

Francja walczy o tożsamość kulturową

źródło: Rzeczpospolita    10-03-2017 (00:00)

Francuzi wyczekują kogoś, kto ośmieli się wreszcie jasno powiedzieć, kim są i co ich łączy – zamiast wmawiać im, że wszystko ich dzieli. A klasa polityczna – jak w Anglii, jak w Ameryce, jak i w Polsce – ciągle nie rozumie, że sama ponosi winę za własną klęskę.

więcej »

74-letni Amerykanin niszczył książki Kim Kardashian. W imię dobra, prawdy i piękna

źródło: Ksiazki WP    09-03-2017 (00:00)

Carl Puia być może nie jest superbohaterem, na którego zasłużyliśmy, ale na pewno jest superbohaterem, którego potrzebujemy!

więcej »

Neil Gaiman pracuje nad kontynuacją ''Nigdziebądź''. Ma już trzy rozdziały i tytuł

źródło: Guardian    09-03-2017 (00:00)

Miesiąc po premierze swojej najnowszej książki „Mitologia nordycka”, która błyskawicznie zyskała status bestsellera (polska premiera miała miejsce 1 marca), Neil Gaiman potwierdził wcześniejsze doniesienia o rozpoczęciu pracy nad kontynuacją „Nigdziebądź”. W książce zatytułowanej „Siedem sióstr” autor wróci do Londynu Pod po 21 latach od premiery kultowej powieści i odniesie się do bieżącej sytuacji imigracyjnej.

więcej »


Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej