RSS

Harry Potter narodził się w Polsce 25 lat przed książką J.K. Rowling

źródło: Ksiazki WP    27-06-2017 (00:00)

Każdy fan młodego czarodzieja w okularach wie, że pierwsza powieść z serii "Harry Potter" ukazała się w czerwcu 1997 roku. Najsłynniejszy bohater wykreowany przez J.K. Rowling skończył oficjalnie 20 lat, choć istnieją dowody na to, że Harry Potter narodził się 25 lat wcześniej i był "dzieckiem" polskiego poety.

więcej »

Miłość i śmierć w wielkim mieście. Tylko u nas przeczytaj fragment książki ”Hotel Varsovie” Sylwii Zientek

źródło: WP Książki    27-06-2017 (00:00)

”Hotel Varsovie” to awanturnicza saga miejska, ciągnąca się przez 400 lat historia rodu warszawskich hotelarzy. Pełna emocji - miłości, tajemnic i dramatów. Opowiadająca losy hotelu przy ulicy Długiej i rodzin z nim związanych od czasów zamierzchłych, aż do dziś, kiedy to w stolicy wybucha słynna afera gruntowa. A do Warszawy przyjeżdża Dana Zmijewski, by z pomocą prawnika odzyskać rodzinną kamienicę.

więcej »

wywiad

Japońska mafia mówi o niej: niemoralna

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    26-06-2017 (00:00)

To nie jest prosta historia. Mamy jasnowidzącą babkę, pochodzącą z tajemniczego ludu zamieszkującego góry. Manyo, porzucona jako małe dziecko przez rodziców i przygarnięta przez obcą rodzinę, przez całe życie będzie inna. Kemaris, jej zbuntowaną córkę, która jako nastolatka została szefową gangu motocyklowego, by później stać się uznaną artystką rysującą mangę. I wreszcie Toko, najmłodszą bohaterkę pokoleniowej sagi. Babka wyzna jej na łożu śmierci, że jest morderczynią. Kogo zabiła, jak i dlaczego, tego właśnie Toko będzie się chciała dowiedzieć.

więcej »

Grzegorz Rosiński pracuje nad nowym "Thorgalem"

źródło: Ksiazki WP    23-06-2017 (00:00)

Od premiery ostatniego albumu kultowej serii "Thorgal" Grzegorza Rosińskiego minęło 7 miesięcy. Przez ten czas polski ilustrator, od lat mieszkający i pracujący w Szwajcarii, nie próżnował, o czym świadczą pierwsze materiały z kolejnej, 36. części przygód najsłynniejszego wikinga świata komiksu.

więcej »

Lepsze niż teleportacja

źródło: WP Książki    23-06-2017 (00:00)

Wybrzmiał dziś ostatni szkolny dzwonek. Odtrąbiono głośno czas wakacji. Najlepiej byłoby znaleźć się od razu nad jeziorami, na połoninach, a najlepiej nad bezkresnym morzem. Parę godzin jazdy, a potem długa, zasłużona laba. Eh, gdyby to tylko było takie proste. Niejednemu śni się teleportacja na myśl o wielogodzinnej podróży na urlop z maluchem. Marudą, płaczkiem, zmęczonym małym człowiekiem. Jak o niego zadbać? Jest pewien sposób.

więcej »

Nie uwierzysz, zakonnice naprawdę to robią!

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    22-06-2017 (00:00)

Pracują z prostytutkami, odbierają porody, toczą filozoficzne dysputy, blogują i jeżdżą na wojny. Kobiety z krwi i kości. Co z tego, że w habitach (choć uwaga - nie wszystkie go noszą). Po raz pierwszy polskie zakonnice opowiadają o swoim życiu. Właśnie o życiu, a nie o oderwaniu od niego.

więcej »

wywiad

Przyjdzie feministka i cię zje

źródło: WP Książki    21-06-2017 (00:00)

– Nie ma ostrego komentarza, polemiki, prowokacji bez umiejętnego wbicia szpili – mówi Eliza Michalik. Jest w tym mistrzynią. Rozmowa z nią potrafi podnieść ciśnienie lepiej, niż mała czarna. Tematy tabu? Nie dla niej. Michalik nie oszczędza polityków - nawet prezydent nie ma co liczyć u niej na taryfę ulgową. Karci duchownych, ale i zwykłych nas, robiących zakupy w Lidlu. Broni praw kobiet, ale gdy trzeba, potrafi też celnie dołożyć kobietom. Piętnuje nasze małe karierki, w imię równie małych interesów. Niedawno ukazały się ”Szpile”, zbiór jej felietonów pisanych bez kompromisów. I taka jest też ta rozmowa.

więcej »

"Agencja wynajmu rodziców": gdy w podróży dzieci się nudzą, włącz audiobook z zabawnymi przygodami Barry'ego!

źródło: materiały prasowe wydawcy    20-06-2017 (00:00)

Czy chciałbyś zmienić rodziców? Tak? Ta zabawna i wciągajaca książka opowie Ci o pewnym prawie dziesięcioletnim chłopcu, który też chciał ich zmienić, znalazł nawet pewną Agencję, która dała mu taką możliwość....

więcej »

Chcesz ją mieć

źródło: WP Książki    20-06-2017 (00:00)

Czy to pomyłka? ”Kłamca”, Nory Roberts za 24,99? A na okładce piętnaście złotych więcej! ”Wzgórze psów,” Żulczyka, książka - cegła, a cena na półce ta sama, różnica z okładkową jeszcze większa! ”Zapisane w wodzie”, kolejna pozycja bestsellerowej Pauli Hawkins, autorki ”Dziewczyny z pociągu”, kryminały, biografie, książki kulinarne, w sumie prawie 70 tytułów. Dla dorosłych i dla dzieci. Od wczoraj w sieci sklepów Biedronka można upolować książki w świetnych cenach!

więcej »

wywiad

Dlaczego mężczyźni płaczą, czytając tę książkę?

źródło: WP Książki    20-06-2017 (00:00)

Napisanie książki ”Projekt mąż” (Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2017) zajęło autorce dwa lata. Aleksandra Krupa sama siebie nazywa poszukującym prawdy pielgrzymem, który każdego dnia zmaga się z codziennością. W swoim debiucie opowiedziała historię zranionej przez życie kobiety, która bardzo chcę poznać mężczyzn, żeby już nigdy więcej nie wpaść w sidła żadnego z nich.

więcej »