RSS

zaproszenie

Przyjdź na spotkanie autorskie z sędzią piłkarskim Howardem Webbem

źródło: Ksiazki WP    11-05-2017 (00:00)

Domy Wydawniczy REBIS, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Centrum Handlowe Blue City oraz Empik zapraszają na spotkanie z Howardem Webbem, które odbędzie się 15 maja o godz. 18:00 w CH Blue City przy al. Jerozolimskich 179.

więcej »

zaproszenie

Fundacja Zaczytani.org zaprasza na happening wśród Zaczytanych Ławkach

źródło: Ksiazki WP    10-05-2017 (00:00)

Wesoły teatrzyk, znane osoby, konkursy oraz malowanie ławki przez artystów graffiti. Krótko mówiąc - świetna zabawa!

więcej »

Film ''Strażnicy Galaktyki vol. 2'' zarabia setki milionów dolarów. Wydawca komiksowego oryginału nie potrafi tego wykorzystać

źródło: Ksiazki WP    10-05-2017 (00:00)

"Strażnicy Galaktyki vol. 2" to kolejna ekranizacja komiksowej serii Marvela, która przyciągnęła do kin tłumy widzów. Po weekendzie otwarcia obraz w reżyserii Jamesa Gunna zarobił blisko pół miliarda dolarów i potwierdził tezę, że filmy o komiksowych superbohaterach nie powstają wyłącznie z myślą o fanach oryginału. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" to kura znosząca złote jajka, ale czy sukces filmu przekłada się na to, że księgarnie i sklepy z komiksami zauważają wzrost zainteresowania tematycznymi publikacjami?

więcej »

''Księga kłamstw'' Teri Terry już w sprzedaży. To wciągający thiller psychologiczny dla młodzieży

źródło: Ksiazki WP    10-05-2017 (00:00)

Młody Book rozwija skrzydła! Pod szyldem nowego imprintu, wspólnego przedsięwzięcia Wydawnictwa Sonia Draga i Wydawnictwa Debit, stworzonego z myślą o nastoletnich czytelnikach, ukazuje się właśnie kolejny tytuł: "Księga kłamstw" Teri Terry.

więcej »

Nadchodzi Kolekcja Mistrza Grozy. Prawdziwa gratka dla fanów Stephena Kinga

źródło: Ksiazki WP    09-05-2017 (00:00)

Dzięki bezprecedensowej współpracy Prószyński Media i Wydawnictwa Albatros, polskich wydawców książek Stephena Kinga, w kooperacji z koncernem prasowym Ringier Axel Springer Polska, w maju do rąk miłośników tego autora trafi pierwsza na polskim rynku Kolekcja Mistrza Grozy.

więcej »

Żeromski wciąż fascynujący dla Francuzów

źródło: pap    05-05-2017 (00:00)

Młodzi francuscy dyskutanci wysoko oceniali twórczość autora "Syzyfowych prac", zabierając głos podczas czwartkowej debaty o Stefanie Żeromskim na paryskiej Sorbonie. Zorganizował ją Ośrodek Kultury Polskiej (przy Sorbonie) i paryski Instytut Polski.

więcej »

"Nie będzie wyrzucania książek". Władze IFiS PAN o debacie na temat selekcji księgozbioru naukowego

źródło: pap    05-05-2017 (00:00)

Władze Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Wydziału Filozofii i Socjologii UW zaprzeczają zarzutom postawionym w debacie o selekcji księgozbioru naukowego - 12 kwietnia br. w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - którą zorganizowały Fundacja Forma i Instytut Witkacego.

więcej »

Związki równoległe

źródło: Rzeczpospolita    05-05-2017 (00:00)

- Użytkownicy portali randkowych zaznaczają sobie, że szukają na seks kogoś, kto jest 150–300 metrów dalej. I nierzadko znajdują chętnego w tym samym budynku albo wręcz w tej samej firmie - mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, autor książek "Seks po polsku. Zachowania seksualne jako element stylu życia Polaków", "Seksualizm dzieci i młodzieży w Polsce" czy "Intymne. Rozmowy nie tylko o miłości".

więcej »

Dwukropek: nowa marka wydawnicza od Grupy MAC S.A.

źródło: materiały prasowe wydawcy    04-05-2017 (00:00)

Dwukropek to nowa marka wydawnicza utworzona przez Grupę MAC S.A., czołowego polskiego wydawcę, znanego dotychczas z takich marek, jak MAC Edukacja i Juka.

więcej »

Biograf brytyjskiego szpiega trafił na trop nieznanych agentów. "Jestem przekonany na 99,9 proc., że odkryłem prawdę"

źródło: Guardian    04-05-2017 (00:00)

ˮMI5’s Greatest Spymaster” to tytuł najnowszej biografii Maxwella Knighta. Brytyjskiego szpiega, którego życiorys i dokonania miały zainspirować Iana Flemminga, autora książek o Jamesie Bondzie, do stworzenia postaci ˮM”. Nie od dziś wiadomo, że Knight był kluczową postacią w historii brytyjskiego wywiadu, jednak najnowsza publikacja zawiera zaskakujące informacje na temat siedmiu agentów, którzy działali pod jego nadzorem.

więcej »


Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej