RSS

Są sprawy, od których nie uciekniesz

źródło: Prószyński i S-ka    21-07-2017 (00:00)

Jest spokojny kwietniowy dzień, gdy grupa chłopców znajduje w parkowym jarze ciało mężczyzny. Zwłoki są nagie od pasa w dół, twarz zmasakrowana, a w pośladki wbite kawałki szkła. Ofiarą okazuje się śląski biznesmen. Kilka dni później zostają odkryte kolejne zmasakrowane zwłoki. Czy te sprawy są ze sobą powiązane? Czy komisarz Walter, który został przeniesiony do Katowic z komendy stołecznej, ma do czynienia z ofiarami szaleńca, a może to tylko zbieg okoliczności?

więcej »

Zdezynfekuje sedes, uchroni przed ciążą

źródło: Ciekawostki Historyczne    20-07-2017 (00:00)

”Będziecie rodzicami!” - cudowna nowina, pod warunkiem, że pragnie się dzieci. Inaczej, może prowadzić do dramatów. Ale od czego mamy antykoncepcję. Obecnie pary mają do dyspozycji cały wachlarz bezpiecznych środków. Osiemdziesiąt lat temu często decydowały pomiędzy stosunkiem przerywanym i wlewaniem kwasu do pochwy. W książce ”Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” - Kamil Janicki opisuje, z czym zmagały się kobiety, kiedy chciały uniknąć ciąży. Przeczytajcie fascynujący rozdział:”Chemia gospodarcza w twojej pochwie. Początki kobiecej antykoncepcji”. (CiekawostkiHistoryczne.pl 2015)

 

więcej »

wywiad

Wobec pieniędzy, nawet najbliższe przyjaźnie mogą zawieść

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    19-07-2017 (00:00)

Najlepsza w historii polska tenisistka. Mistrzyni świata WTA i finalistka Wimbledonu. Szczęśliwie zakochana i z milionami na koncie. Na palcu skrzy się platyna i lada moment ślub. Czy coś może zarysować ten idealny obrazek? Agnieszka Radwańska wydaje właśnie biografię. Za mediami nie przepada, to jedyny wywiad, jakiego udzieliła w przeddzień premiery książki. Mówi w nim m.in. o złamanej przyjaźni, bolesnym mierzeniu się z oczekiwaniami innych i zdradza plan na daleką przyszłość. A jest to plan idealny!

więcej »

Na jego komiksach wychowało się kilka pokoleń

źródło: Ksiazki WP    19-07-2017 (00:00)

Janusz Christa to ojciec kultowych historii obrazkowych z epoki PRL-u, które mimo upływu lat nie tracą na atrakcyjności. Twórca "Kajka i Kokosza" obchodziłby w lipcu 83. rocznicę urodzin. Kim był i jak zaczynał jeden z najbardziej płodnych i cenionych artystów ze świata polskiego komiksu? 

więcej »

zaproszenie

6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

źródło: WP Książki    18-07-2017 (00:00)

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków! Już po raz szósty we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy od 28 do 30 lipca!

więcej »

Miś na nielegalu - chińska cenzura blokuje Kubusia Puchatka

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    17-07-2017 (00:00)

”Będziemy łapać zarówno tygrysy, jak i muchy”, odgrażał się parę lat temu Xi Jinping. Chiński polityk, przewodniczący ChRL, miał wtedy na myśli walkę z korupcją. Z czym walczy teraz, tropiąc w sieci misia-łasucha, Kubusia Puchatka?

więcej »

Ile najdłużej zwlekałeś z oddaniem książki? Nie pobijesz tego rekordu

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    14-07-2017 (00:00)

Nie mogła uwierzyć. Ale przecież trzymała je w dłoniach. Przesunęła palcami po czerwonym płótnie okładki. Książka była w zaskakująco dobrym stanie. Wszystkie pięć, jakie właśnie wyciągnęła z trezora. Tak mówi się na rodzaj skrytki bankowej, w której lokowany jest dzienny utarg. Po polsku - wrzutnia. Z wnętrza wrzutni, jaka od niedawna stoi z boku budynku wrocławskiej biblioteki multimedialnej - Mediateki, dyżurująca bibliotekarka wyciągnęła książki, które wypożyczono 37 lat temu!

więcej »

Myślisz, że gender to wymysł XXI wieku? Możesz nie być gotowy na prawdę o seksie w II Rzeczpospolitej

źródło: Ciekawostki Historyczne    14-07-2017 (00:00)

Tysiące gimnazjalistów oddają się męskiej prostytucji a pedofilia uchodzi w mieszczańskich domach za formę zabawy z dziećmi. W samej Warszawie przeprowadza się 20 tysięcy aborcji rocznie. Jest rok 1930. Nowa książka Kamila Janickiego pokazuje przedwojenną Polskę, jakiej nie znacie.

więcej »

Zmarła Julia Hartwig

źródło: WP Książki    14-07-2017 (00:00)

Julia Hartwig nie żyje. Polska poetka, eseistka i tłumaczka literatury pięknej z języka francuskiego i angielskiego. Urodziła się 14 sierpnia 1921 roku w Lublinie, zmarła wczoraj, 14 lipca 2017.

więcej »

Ta okropna, ruda rasistka!

źródło: Rachela Berkowska/WP Książki    13-07-2017 (00:00)

Janne Josefsson jest znanym w Szwecji dziennikarzem śledczym. Tym razem jego śledztwo dotyczyło znanej powszechnie rudowłosej łobuzicy. Uwielbianej przez dzieci na całym świecie Pippi z powieści Astrid Lindgren

więcej »